Здоров'я

Їжте на здоров’я: як підтримати здоров’я кишечника

Кишечник є одним з найважливіших органів в нашому організмі, оскільки саме в ньому відбувається остаточне всмоктування в кров всіх корисних поживних речовин. Тут же формуються калові маси. Підтримувати здоров’я кишечника дуже важливо, і в цій статті ми розповімо про способи налагодити функціонування цього органу.

Сучасний спосіб життя спонукає людей до підвищеного ризику проблем з кишечником, тому, що малорухливість і неправильне харчування є основними факторами, що провокують порушення травної системи, у тому числі і в кишечнику. Онкологи з Австралії знайшли закономірність між сидячим способом життя і онкологічними захворюваннями в кишечнику.

Способи нормалізації роботи кишечника:

1. Правильне харчування. Це найбільш простий і ефективний спосіб, тому ми розглянемо його детальніше. Адже вся їжа проходить через кишечник і справляє на нього вплив. Товста кишка має здатність до самоочищення, однак це відбувається лише при підтримці здорового способу життя. Також існують певні продукти, які найбільш ефективно сприяють очищенню кишечника від шлаків і токсинів:

  • Вода (щодня 1,5-2 літри). На повний шлунок краще не пити воду, а почекати хвилин 40.
  • Буряк. Цей овоч є панацеєю для кишечника – стимулює виведення токсинів, а також знищує бактерії, які утворюються в процесі гниття продуктів та можуть потрапити до вас в організм і нашкодити. Найкраще вживати його сирим – в салатах або соку. Так буде найбільший ефект для кишечника.
  • Яблука. У яблуках багато клітковини, яка є «прибиральником» всієї травної системи. Всі продукти, багаті клітковиною, корисні для кишечника.
  • Кисломолочні продукти. В них містяться корисні для травлення бактерій.
  • Чорнослив. Чорнослив є натуральним легким проносним.

2. Активний спосіб життя і регулярні фізичні навантаження. Низька активність часто призводить до застою калових мас і порушення функціонування кишечника. Так що цілком зрозуміла необхідність активного способу життя для роботи кишечника. Скорочення м’язів преса також сприяє проштовхуванню калу.

3. Медичні препарати (проносні). При запорах люди найчастіше використовують спеціальні препарати для вирішення проблеми, проте приймати їх можна тільки за призначенням лікаря. Проте це не найкращий варіант, оскільки вирішує тільки проблему, але не причину, яка його викликала. Також такі препарати можуть чинити негативний вплив на інші органи, в більшості випадків на серце і нирки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button