Здоров'я

Тремтіння рук: 6 можливих причин

Руки тремтять вранці, поки ви друкуєте першу смс-ку або намагаєтеся випити першу філіжанку кави? Тремор, або тремтіння, найчастіше вражає саме руки. Тремтіння рук може бути викликано цілим рядом причин, починаючи від хвороби Паркінсона і закінчуючи «перебором» кави. Як з’ясувати, що саме викликає тремтіння? У більшості випадків, ніяк. Але лікар може знайти підказку з часу появи і перебігу цього симптому.

Наприклад, тремтіння рук може бути результатом інтенсивних вправ, піднімання тягарів або управління чим-небудь (джойстик від відео-приставках). Найчастіше такий вид тремтіння можна помітити при опору гравітації, наприклад, коли ви намагаєтеся піднести до рота ложку або чашку. Але тремтіння може спостерігатися і в стані повного спокою рук.

Дрожание рук: 6 возможных причин

Як би те ні було, якщо тремтіння рук суттєво заважає вам у повсякденному житті або стає помітним для оточуючих, час звертатися за професійною допомогою.

Наводимо 6 можливих причин, що викликають тремтіння рук.

1 Ессенціальне тремтіння

Це найпоширеніша форма хронічного тремору рук, яка зустрічається у кожного 25-го, тобто у 4% населення. Тремтіння починається, коли ви намагаєтеся щось зробити руками. Помітили його, поки друкували на клавіатурі або намагалися дотягнутися до сільнички? Швидше за все, це ессенціальне тремтіння.

Воно може бути легким і навіть зовсім непомітним, а може бути настільки сильним, що викликає чималі труднощі у виконанні простих завдань. Простий експеримент: випийте чарку міцного напою, якщо тремтіння тут же зникло, ось вам і діагноз. Нерідко люди, які страждають від цього виду тремору, п’ють саме для того, щоб полегшити цей симптом.

Що викликає ессенціальне тремтіння? Поки невідомо, але воно може бути спадковим, тобто генетично обумовленим. До того ж, цей вид тремору частіше спостерігається в одній руці, переважно провідній. Частіше цей тремор з’являється в зрілому віці, але може зустрітися і у молодих людей і навіть дітей.

Якщо тремтіння рук дуже легке, то робити нічого не потрібно. Воно може погіршитися з віком, а може і ні. Якщо ж вам потрібна допомога, то існують спеціальні медикаменти. Якщо не спрацюють вони, то допоможе хірург, причому операція може бути і неінвазивною.

2 Хвороба Паркінсона

Ессенціальне тремтіння помітне, коли руки активні, а ось при хворобі Паркінсона тремтять вони і в стані спокою, особливо в стані сну! Для багатьох пацієнтів з Паркінсоном цей тремор починається з «перекочування таблетки»: тертя великого пальця об вказівний.

Хвороба Паркінсона – захворювання нейродегенеративне, тобто при ньому відмирають деякі клітини мозку, що надалі призводить до появи ряду інших симптомів: лицьовим тиків, поганій поставі і утруднень мови.

Зазвичай Паркінсон проявляється після 60 років, хоча в окремих випадках може розвинутися і у більш молодих людей. Поки хвороба Паркінсона є невиліковною, але існують ліки, здатні полегшити її перебіг.

3 Стрес

Практично у кожної живої людини спостерігається легке, практично невидиме, тремтіння через серцебиття, циркуляцію крові та інших процесів в організмі. При деяких обставинах це тремтіння може стати більш помітним.

Одна з таких причин: періоди сильного стресу або тривожності. Якщо у вас тремтять руки і тремтить голос перед важливим виступом, або якщо нога смикається при погляді вниз з багатоповерхівки, ви відчуваєте цей вид тремору.

Це може дратувати, але якщо помітних проблем не виникає, хвилюватися не варто. В іншому випадку, варто звернутися до лікаря. Зменшити стрес також допоможуть йога, медитація і навіть музика.

4 Надлишок кофеїну

Також як стрес, яки посилює тремтіння рук, позначається на треморі і надлишок кофеїну. Якщо ви помічаєте його після (чергової) випитої філіжанки кави, час зменшити її вживання або перейти на декофеїнізовану.

5 Ліки

На тремтіння рук крім стресу і кофеїну може позначатися прийом деяких ліків, особливо препарати проти астми, а також амфетаміни, деякі статини і інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Про такий побічний ефект слід повідомити лікаря.

6 Втома

Невиспалися? Виснажили себе роботою або тренуванням? М’язова втома і перенапруження можуть викликати тремтіння рук та інших частин тіла.

 

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments