Здоров'я

Чому може крутитися голова?

Запаморочення — це, звичайно, явище неприємне. Хтось стикається ним раз у рік, а хтось постійно страждає: в транспорті, вдома, різко піднявшись ліжка, при різкій зміні погоди або, коли ви забули поснідати. Тим не менш, ні про що хороше запаморочення не говорять, хоча ступінь їх серйозності може бути дуже різною. Коли ж дійсно варто хвилюватися за своє життя і бігти за консультацією до фахівця, а коли достатньо трохи відпочити?

Зазвичай запаморочення атакують вас, коли пропадає зв’язок між внутрішнім вухом і мозком. З’являється відчуття, ніби ви ось-ось впадете, а земля обертається навколо вас. Щоб утриматися на ногах, сіра речовина змушує з’явитися кілька реакцій, які повинні повернути вам відчуття твердого ґрунту під ногами. Деякі зачіпають центр, що відповідає за блювоту, тому ви можете почати відчувати нудоту, болі в шлунку… З таким ви зазвичай можете зіткнутися, якщо вас заколисує в машині.

Якщо у вас паморочиться голова часто і довго — це сигнал, що у вас можуть бути проблеми з внутрішнім вухом. Ви можете бути хворі вірусною інфекцією, що виникає у вестибулярному нерву (вестибулярний неврит) або лабіринті (по-іншому це захворювання іменують “внутрішній отит”). Небезпека полягає в тому, що запаморочення — чи не єдиний симптом. Якщо вчасно не почати лікуватися, можна зіткнутися з тим, що виявиться пошкоджена нервова система, а в найгіршому випадку ви можете померти.

При запамороченні можуть з’являтися слабкість, оніміння частин тіла, втрата мови. Щоб переконатися в тому, що це саме інсульт, можна провести невеликий тест: спробувати посміхнутися зубами (при інсульті кінчики губ замруть на різних рівнях) або підняти руки з закритими очима на однакову висоту. При потребі — терміново телефонуйте в швидку, тому що у медиків є лише близько шести годин, щоб спробувати врятувати вас.

Якщо ви відчуваєте запаморочення кожен раз, коли встаєте з ліжка, то тут є як небезпечні причини, так і не дуже. У вас може бути звичайне зневоднення, воно часто супроводжується подібною слабкістю. Або (і це набагато страшніше) у вас можуть бути порушення в роботі кровоносної системи або нервової. У цьому випадку вам необхідно проконсультуватися з фахівцем і здати деякі аналізи.

Ви можете страждати від частих мігреней, майте на увазі, що не можна терпіти нестерпний біль і просто пити таблетки. Мігрень може стати причиною інсульту або інфаркту. Простежте, як часто у вас трапляються сильні головні болі і скільки вони тривають — не виключено, що вам потрібно як можна швидше відвідати лікаря, щоб уникнути летального результату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button