Екологія

Українцям пояснили, в чому головна загроза здоров’ю від розбомблених будинків

Екоактивісти закликали українців, які розбирають зруйновані будинки використовувати спеціальний одяг, маску та окулярах, щоб захистити себе від азбесту.

Азбест є одним з найнебезпечніших відходів, який перебуває під завалами, пише екологічна ініціатива “Зелений птах” у Facebook.

“На жаль, багато громадян розбираючи такі завали нехтують правилами безпеки, що в подальшому може негативно вплинути на їх здоров’я”, – зазначили в повідомленні.

Азбест широко використовувався у світі до 70-х років минулого століття в автомобільному виробництві, при виготовленні та ізоляції труб, для укріплення стель та підлоги, покрівлі, та навіть для оздоблювальних матеріалів і побутових речах.

Найширше хризотил-азбест використовується при виготовленні шиферу, яким в Україні і досі покривають дахи будинків, чи роблять з нього паркани або господарські споруди.

За даними ретроспективних досліджень ВООЗ, 15 000 осіб в Європі щороку вмирали від хвороб, викликаних впливом азбесту. Окрім того, він є причиною онкологічних захворювань.

В Україні вже прийнятий у першому читанні законопроєкт №4142, який зокрема забороняє вироби з азбесту.

“Навіть у мирний час українці часто вистеляли битий шифер на своїй прибудинковій територій та робили із нього стежки, крокуючи якими постійно здіймали в повітря канцерогенні часточки хризотилового азбесту”, – йдеться в матеріалі.

Способи захисту від азбестового пилу для всіх однакові, адже азбест має властивість осідати на одязі, взутті та шкірі. Працювати з азбестовмісними відходами можна лише у спеціальному одязі, в масці, окулярах. Місце роботи краще зволожити, аби пил не розлітався.

“Залишки виробів з азбесту варто запакувати та вивезти у відведені для цього місця видалення. І ні в якому разі – не в сусідній ліс, поле чи річку”, – зазначили в повідомленні.

Після їх складування на місці видалення відходів, азбестовмісні матеріали слід укрити ізолювальним шаром (ґрунту, глини, подрібнених будівельних відходів тощо) завтовшки не менше 75 см, щоб уникнути подальшого контакту із навколишнім природним середовищем.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button