Екологія

Голландська компанія Plant-e перетворює енергію живих рослин в електрику

В даний час безліч дослідницьких груп займаються пошуками методів отримання енергії буквально “з чистого повітря”. Один з таких методів вже вдалося виявити фахівцям голландської компанії Plant-e, які дуже пильно і ретельно вивчили деякі процеси, що протікають в живій природі. Для отримання електричної енергії вони використовують один з побічних продуктів фотосинтезу, процесу, що протікає в зростаючих рослинах, і цей метод може принести електрику тим людям, які живуть на значній відстані від усіх благ цивілізації.

17-01-15-foto-600x494-1

Технологія, розроблена фахівцями компанії Plant-e, працює на тих же самих принципах, що і старий шкільний досвід, в якому в якості джерела енергії виступає бульба звичайної картоплі. Однак, розроблений голландцями метод не вимагає нанесення ушкоджень самій рослині.

[ads2] Голландці висаджують рослини особливого виду в спеціальні пластикові контейнери, площа яких дорівнює приблизно чверті квадратного метра. Ці рослини інтенсивно ростуть і за рахунок процесів фотосинтезу виробляють деякі види цукристих сполук. Кількість цукру, що виробляється рослинами, істотно перевищує потреби самої рослини і його надлишки “скидаються” через кореневу систему назад в ґрунт.

Цукор, вироблений рослинами і потрапивши у ґрунт, починає досить активно реагувати з атмосферним киснем і в ході хімічної реакції виходить безліч вільних електронів. Електроди, занурені в ґрунт, збирають ці вільні електрони, перетворюючи їх в електричний струм, а кількість одержуваної при цьому електрики достатньо для того, щоб забезпечити потреби світлодіодних освітлювальних приладів, точок доступу Wi-Fi або зарядки акумуляторних батарей мобільних електронних пристроїв.

17-01-15-foto-600x326-2

Використовуючи свою технологію, компанія Plant-e в листопаді 2014 почала реалізацію програми “Starry Sky”. В рамках цієї програми за допомогою енергії, одержуваної від рослин, було підключено близько 300 вуличних освітлювальних приладів, кілька точок доступу Wi-Fi і точок зарядки мобільних телефонів, розташованих біля офісу компанії в Вагенінгене і на території військового музею, колишнього військового заводу, складу і бази HAMbrug біля Амстердама.

Читайте також: Чи може енергія вітру забезпечити все людство?

Засновники компанії Plant-e сподіваються, що розроблена ними біологічна технологія отримання електричної енергії зможе знайти своє застосування в деяких бідних регіонах земної кулі віддалених від центрів цивілізації, там, де природні умови максимально сприятливі для росту рослин і де, в силу різних причин не виходить використовувати інші технології одержання екологічно чистої енергії.

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button