Наука

Вчені показали, що протиракова терапія може прискорити старіння організму

Дослідження міжнародної команди фахівців показало, що певні протиракові методи терапії можуть прискорити старіння клітин. А зміни в ДНК при цьому сприяють запальним процесам і підвищеної стомлюваності.

Результати роботи опубліковані в журналі Cancer. Протягом життя активність генів часто регулюється за допомогою епігенетичних змін або модифікацій самої ДНК. Ці зміни не пов’язані з перетворенням послідовності ДНК. Тому є явище, яке має назву епігенетичного прискорення старіння. І, як з’ясувала міжнародна команда вчених, воно може бути пов’язане в тому числі з терапією онкопатології.

У дослідженні взяли участь 133 пацієнти з раком мозку і шийного відділу. Вплив епігенетичних змін було найбільш яскраво вираженим відразу після променевої терапії. В середньому у пацієнтів старіння прискорилося на 4,9 року. Крім того, вчені з’ясували, що ці зміни пов’язані з підвищеною втомою і більш активними запальними процесами, ніж у контрольної групи.

З цього дослідники зробили висновок, що, можливо, підвищена смертність викликана самим протираковим лікуванням пацієнтів, яке впливає на епігенетичні зміни в ДНК. Надалі вчені планують вивчити, як саме протиракова терапія впливає на ці процеси. А ще автори роботи відзначили, що лікування запальних процесів може принести користь пацієнтам, сповільнюючи процес старіння і знижуючи ефект хронічної втоми.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button