Здоров'я

Улюблена музика діє на мозок людини подібно опіатам

Улюблена музика діє на ті ж ділянки мозку, в яких народжується задоволення від заняття любов’ю і прийомом наркотиками, розповіли канадські вчені в журналі Scientific Reports.

1-11-02-2017-600-338

“Ми вперше показали, що внутрішні опіати мозку безпосередньо пов’язані з почуттям задоволення від прослуховування музики. Те, що учасники дослідів розповідали нам після участі в них, було приголомшливим. Приміром, один з них говорив, що “я знаю, що це моя улюблена пісня, але вона звучала не так, як зазвичай”. Інший зізнався, що музика на нього чомусь не діяла”, — розповідає Деніел Левітін (Daniel Levitin) з університету Макґілла в Монреалі (Канада).

Вчені у своєму досвіді використовували препарат для лікування наркозалежності – налтрексон – для тимчасового блокування опіоїдних рецепторів мозку. В результаті чого було доведено, що налтрексон здатний погасити задоволення навіть від прослуховування улюбленої музики.

Отримані результати дослідження можуть допомогти в боротьбі з наркотичною залежністю, багатьох інших захворювань, в числі яких і ожиріння.

Натхнення: medvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button