Здоров'я

Сигарети продовжують труїти нас навіть в потушеному стані

Сигарети токсичні не тільки тоді, коли їх хтось курить. Вчені довели, що навіть холодні, зморщені недопалки продовжують виділяти у повітря шкідливі випаровування.

Сигареты продолжают травить нас даже в потушенном состоянии

Як повідомляє нове дослідження, в перші 24 після того, як сигарета була погашена, вона продовжує виділяти в навколишнє середовище нікотин — до 14% від тієї кількості, що виробляє тліюча сигарета. Однак на цьому проблеми не закінчуються.

Хоча більшість шкідливих хімічних сполук вивільняється протягом доби після використання, нікатин і тріацетин (пластифікатор з фільтра) все так само активно випаровуються і п’ять днів. Це особливо сильно впливає на здоров’я тих, хто не любить витрушувати попільнички в приміщеннях або в салоні авто.

За останні десятиріччя було проведено безліч досліджень на тему шкоди куріння в його активній і навіть пасивній формі. Однак більшість робіт не враховує те, як багато хімічних речовин залишається на стінах, на меблях і на побутових приладах. Щоб виміряти цей показник, Дастін Поппендик з Національного інституту стандартів і технологій США разом зі своєю командою помістили 2100 свіжих сигаретних недопалків в камеру з нержавіючої сталі.

Зрозуміло, всі ці сигарети вчені викурили не самі. Замість цього вони розробили машину, яка робить до 6 затяжок на одну сигарету, імітуючи тим самим поведінку живих людей.

В результаті експерименту було виділено вісім хімічних сполук, чотири з яких представляють потенційну небезпеку для людини. Виявилося, що на швидкість випаровування впливає і характер самого середовища. Так, коли температура повітря в кімнаті була вище середньої, виділення хімікатів відбувалося з більшою швидкістю, то ж стосується і салонів автомобілів.

Який висновок випливає з усього цього зробити? Смітити недопалками на вулиці — шкідливо і для людей, і для екології в цілому. Попільнички потрібно регулярно очищати, а самі недопалки бажано утилізувати в герметичній тарі, щоб їх випаровування не накопичувалися на поверхні предметів в приміщенні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button