Всесвіт

Знайдено дуже гарячу планету, на якій рік триває всього 3,2 дні

Група астрономів з Лабораторії фізичних досліджень (PRL) відкрила нову екзопланету, де рік триває лише 3,2 дня. Це палкий юпітер.

Space Illustration of Red Planet near Sun
Фото Від PhotoCosma

Автори нової роботи знайшли планету, яка обертається навколо зірки вагою в 1,5 раза важчою за Сонце. Система знаходиться на відстані 725 світлових років від Землі. Щоб вивчити об’єкт докладніше, астрономи використовували оптичний спектрограф PRL Advanced Radial-Speed.

“Ці вимірювання проводилися в період із грудня 2020 року до березня 2021 року. Наступні виміри були також отримані за допомогою спектрографа TCES з Німеччини у квітні 2021 року, а також незалежні фотометричні спостереження з 43-сантиметрового телескопа PRL на горі Абу” – текст дослідження.

Планету назвали TOI 1789b або HD 82139b, за обсягами вона в 1,4 раза більше Юпітера. Період обертання навколо зірки – 3,2 дня. Це означає, що TOI 1789b знаходиться дуже близько до зірки. Така невелика відстань робить об’єкт гарячим Юпітером.

Температура на TOI 1789b підіймається до 1 727 °C, що достатньо для плавлення заліза. Через це планета має низьку щільність, тому більше Юпітера, хоча і має меншу масу.

Вивчення гарячих юпітерів може допомогти астрономам зрозуміти, як формуються і розвиваються планетні системи

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button