Технології

Унікальні панелі зроблять революцію в енергетиці

Проблема нестачі питної води все більш гостро постає перед людством. У деяких країнах — в тій же Саудівській Аравії, наприклад — майже 15 відсотків вироблюваної енергії витрачається на опріснення та очищення дорогоцінної рідини. Водночас, дуже багато води йде на традиційні способи отримання електроенергії. А технології типу сонячних панелей все ще малоефективні: велика частина вироблюваної енергії перетворюється в тепло, що йде в нікуди.

Команда дослідників з Саудівської Аравії вирішила вбити декількох зайців одним пострілом, вирішивши проблеми отримання питної води і підвищення ефективності сонячних батарей. Вони прикріпили до задньої частини фотоелектричної панелі триступеневий дистилятор: таким чином, надлишкове тепло, що генерується панеллю, використовується для одержання водяної пари в дистиляторі.

Уникальные панели произведут революцию в энергетике
Схема роботи інноваційного пристрою. Фото: Nature Communications

Завдяки багатоступінчастій конструкції дистилятора вчені зуміли добитися втричі більшого виходу питної води, ніж на одноступінчатих приладах. А ефективність вироблення енергії всієї гібридної конструкції підвищилася на 11% в порівнянні зі звичайними сонячними батареями. Цей пристрій має дати приблизно 10 відсотків від всієї питної води, яку людство спожило в 2017 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button