Технології

Унікальний матеріал не пошкоджується при нагріванні на 1000 ° C

Австралійські дослідники створили , можливо, один з найбільш термостійких матеріалів в світі.

Новий термостійкий матеріал зі скандію, алюмінію, вольфраму і кисню з нульовим тепловим розширенням не змінюється в обсязі при температурах від 4 до 1400 кельвінів (від -269 ° C до 1126 ° C).

Вчені з університету Нового Південного Уельсу (UNSW) заявили, що їх новий матеріал – орторомбічний сплав Sc 1,5 Al 0,5 W 3 O 12 – найбільш термостійкий у світі.

Де може стати в нагоді новий матеріал? Наприклад, в аерокосмічному дизайні, коли компоненти піддаються впливу сильного холоду в космосі і сильної спеки під час запуску або посадці.

Також новинка стане в нагоді в розробці медичних імплантатів, де діапазон очікуваних температур не так сильно варіюється, але навіть невелике теплове розширення може викликати проблеми.

Вчені зробили відкриття випадково. Після вимірювання експериментального матеріалу за допомогою порошкового дифрактометра з високою роздільною здатністю Echidna, команда виявила неймовірний ступінь термічної стабільності. Нагадаємо, дифрактометр – вимірювальний прилад для вимірювання інтенсивності й напряму випромінювання, дифрагованого на кристалічному об’єкті. Застосовується для вирішення різних завдань структурного аналізу.

Унікальний матеріал не пошкоджується при нагріванні на 1000 ° C
Вимірювання нового матеріалу проводились на порошковому дифрактометрі високого дозволу Echidna. ANSTO

На молекулярному рівні матеріали зазвичай розширюються, тому що підвищення температури призводить до збільшення довжини атомних зв’язків між елементами. Іноді це також викликає обертання атомів, що призводить до утворення більш просторих структур, що впливають на загальний обсяг.

Тільки не у цього матеріалу. Відзначається, що він продемонстрував «тільки незначні зміни у зв’язках, положенні атомів кисню і поворотах розташування атомів». Точний механізм такої екстремальної термостабільности не зовсім ясний, але, можливо, довжини зв’язків, кути і положення атомів кисню змінюються узгоджено один з одним, щоб зберегти загальний обсяг, роблять висновок вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button