Технології

Навушниками Earpods знайшли нове, незвичайне застосування

Дослідники перевірили, чи можуть навушники AirPods з функцією Live Listen замінити слухові апарати за $10 000. Результати експерименту детально описані в статті для журналу iScience.

Співробітники лікарні ветеранів Тайбею шукають нові способи покращити якість життя людей, які страждають на втрату слуху. Вони по-новому подивилися на Apple AirPods, які мають функцію Live Listen з 2016 року. Функція “Live-прослуховування” дозволяє чути співрозмовника в галасливій обстановці або якщо він говорить в іншому кінці приміщення.

У кількох експериментах дослідники порівняли базові слухові апарати за $1 500 і моделі преміум-класу за $10 000, AirPods 2 і AirPods Pro, елітну версію навушників з функцією шумозаглушення. Чотири пристрої протестували 21 людина з втратою слуху різного ступеня тяжкості. Дослідники зачитували короткі речення і просили учасників повторити їх дослівно.

AirPods Pro працювали майже так само, як звичайні слухові апарати в тихій обстановці і трохи поступалися моделям преміум-класу. AirPods 2 працювали не так добре, але все ж допомагали випробуваним чути чіткіше, ніж без слухових апаратів. У галасливому середовищі AirPods Pro працювали порівняно зі слуховими апаратами преміум-класу, але тільки тоді, коли шум доносився збоку.

У США AirPods 2 продаються в роздріб за ціною $129, а AirPods Pro — по $249. Слухові апарати набагато дорожче. Перед тим, як їх придбати, треба пройти кілька медичних оглядів, отримати рецепт від аудіолога, а потім відвідувати лікаря, щоб переконатися, що вони правильно налаштовані. Вчені вирішили розглянути й іншу альтернативу стандартним моделям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments