Всесвіт

“Юнона” максимально близько підлетіла до крижаного супутника Юпітера. На ній може бути життя

Зонд НАСА сфотографує супутник Юпітера, який, на думку дослідників, може підтримувати життя.

У четвер, 29 вересня, о 2:36 ранку за тихоокеанським часом космічний корабель НАСА «Юнона» наблизився на відстань 358 км до поверхні природного супутника Юпітера, Європи. Очікується, що зонд отримає зображення крижаного супутника з найвищою роздільною здатністю в історії. Також він збере цінні дані про її надра, склад поверхні і іоносфері, а також про її взаємодії з магнітосферою Юпітера.

Така інформація стане в нагоді для майбутніх місій до супутників газового гіганта, в тому числі Europa Clipper. Її запуск запланований на 2024 рік.

“Європа – найбільш інтригуючий супутник Юпітера. Зараз вона в центрі уваги НАСА, — заявив головний дослідник місії “Юнона” Скотт Болтон з Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо. – Ми раді надати дані, які допоможуть команді Europa Clipper у плануванні місії, а також надати нові наукові дані про цей крижаний світ».

На цьому малюнку показані орбіти космічного корабля навколо Юпітера. Фото: NASA / JPL-Caltech/SwRI

Екваторіальний діаметр Європи становить 3 100 кілометрів і це близько 90% розміру земного Місяця. Вчені вважають, що під крижаною оболонкою знаходиться солоний океан товщиною в кілька кілометрів.

Близький проліт змінив траєкторію “Юнони”, скоротивши час, необхідний для обертання навколо Юпітера, з 43 до 38 днів. Це найближче зближення космічного корабля НАСА з Європою відтоді, як 3 січня 2000 року зонд “Галілео” наблизився до неї на відстань 351 км. Місія досліджувала Ганімед в червні 2021 року і планує наблизитися до Іо в 2023 і 2024 роках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments