Всесвіт

“Юнона” сфотографувала поблизу вулканічний супутник Юпітера (фото)

Міжпланетна станція “Юнона” зробила серію знімків поверхні Іо під час зближення із супутником 1 березня.

1 березня 2023 року космічний корабель НАСА «Юнона» пролетів на відстані 51,6 тис.км від поверхні Іо — вулканічного Місяця Юпітера. Прилади камери JunoCAM зробили кілька близьких знімків природного супутника вперше з моменту прольоту корабля «Нові горизонти» в лютому 2007 року. Зображення, опубліковані NASA, показують зміни, що відбулися з Іо за 16 років.

Більшість темних плям на поверхні Іо – наслідки вивержень вулканів. Один з них – Східний Гірру, мабуть, вивергався з моменту минулого спостереження «Новими горизонтами». Експерти відзначають лавовий потік, який з’явився на східній стороні цього вулкана. Можливо, ця територія площею близько 3200 км2 сформувалася під час виверження наприкінці 2021 року, зафіксованого приладом JIRAM космічного корабля, призначеного для вивчення полярних сяйв на Юпітері.

Серія знімків Іо, отриманих під час 49-го обльоту Юпітера кораблем «Юнона». Зображення: NASA / SwRI / MSSS / Jason Perry

Ще одна відмінність “почервоніння” патери Хорса – кратера неправильної форми, розташованого на вершині одного з вулканів. Така зміна кольору свідчить про наявність коротколанцюгової сірки, що формується в результаті активного високотемпературного вулканізму.

Космічний корабель “Юнона” вивчає Юпітер і його супутники з 2006 року. Спочатку передбачалося, що місія завершиться в 2020 році і станція згорить в атмосфері газового гіганта. Але відмінний стан корабля дозволило продовжити дослідження. Розширена місія передбачає дослідження найбільших супутників Юпітера: Ганімеда, Європи та Іо.

Поточне спостереження: 49 обліт Юпітера і третій із серії зближень з Іо. Максимально близько до поверхні вулканічного супутника “Юнона” підійде під час 57 і 58 обльотів у грудні 2023 і лютому 2024 років відповідно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button