Земля

З Антарктиди в Атлантику рухається найбільший в світі айсберг

Айсберг, що відколовся від льодовика в Західній Антарктиді, відправляється у вільне плавання в напрямку Атлантики. Під час утворення площа крижаного масиву становила майже 6 тис. кв. км. Коли айсберг почне вільно дрейфувати в океані, він буде швидко руйнуватися, повідомляє BBC.

Колосальний айсберг відколовся від льодовика в 2017 році і отримав назву А68. Протягом довгого часу він залишався майже нерухомим, опинившись на мілині. За 2,5 року айсберг трохи зменшився. За співвідношенням довжини і товщини крижаний велетень нагадує стопку з 5 аркушів паперу формату A4, вчені здивовані, чому океанські хвилі ще не розбили його.

Морські течії і вітер направили айсберг уздовж східного узбережжя Антарктичного півострова, останнім часом швидкість руху крижаної брили різко зросла. Обійшовши північну частину півострова, айсберг А68 переміститься на північ і потрапить в більш теплі води Атлантики. Це типовий маршрут руху великих крижаних об’єктів, який називається «алея айсбергів».

Багато антарктичних айсбергів доходять до Південних Сандвічевих Островів. Найбільші з них знаходяться під супутниковим наглядом з-за загрози зіткнення з судами.

Найближчим часом ще 2 великих айсбергів повинні відколотися від крижаного щита в Антарктиці. Один з них є частиною льодовика на острові Пайн-Айленд в західній частині Антарктики. Його площа перевищує 300 кв. км.

Інший айсберг може відколотися від крижаного шельфу Бранта у Східній Антарктиці. Це відбудеться після того, як велика тріщина досягне ділянки льоду, що становить менше 10 км в довжину. Площа нового айсберга може досягти 1,5 тис. кв. км, що приблизно дорівнює території Лондона.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button