Здоров'я

З чим пов’язаний шум у вухах і як від нього позбутися

Багато людей регулярно стикаються з неприємним шумом у вухах. Шум у вухах не є захворюванням, а лише ознакою інших проблем зі здоров’ям. Лікарі цей симптом називають тіннітус. Тіннітус може провокувати такі вушні захворювання, як отит, сірчана пробка, дисфункція слухових труб і т. д. Однак вушний шум може сигналізувати і про проблеми з іншими органами й системами організму. Це може бути симптомом серцевої вади, гепатиту, гіпоглікемії, цукрового діабету. Багато людей скаржаться на шум у вухах, якщо мають проблеми зі шийним відділом хребта. Психічні відхилення, як шизофренія, депресія, теж провокують тіннітус.

Фізіологічні особливості людини та захворювання визначають характер вушного шуму. Він може бути безперервним або турбувати лише іноді. У будь-якому випадку для визначення причини доведеться пройти чимало обстежень, більшість з яких спрямовані на перевірку слуху і психологічного стану. Вся проблема в тому, що тіннітус не тільки є симптомом психологічних захворювань, але і може їх провокувати через постійний дискомфорт, який доставляє шум у вухах хворого.

Від вушного шуму найчастіше страждають літні люди. Також часто з цією проблемою зіштовхуються люди, що працюють в місцях з високим рівнем шуму або вібрації, або часто контактують з токсинами.

При лікуванні тіннітуса використовують медикаменти, що знижують силу сприйняття вушного шуму. Це полегшує стресовий стан. Дуже часто використовують звукову терапію, яка проводиться за допомогою аудіомаскерів. Це такі прилади, які відтворюють звуки навколишнього середовища — шурхіт листя, шум моря, цвірчання комах, спів птахів. Такі звуки допомагають людині відволіктися від шуму у вухах, адже головний негативний вплив цього неприємного симптому на психічний стан людини. Для маскування шуму також деяким людям дають послухати звуки, що імітують пральну машини, потяги, води, що ллється і т. д. Для деяких комфортніше слухати такі записи, ніж звуки природи. Також деякі пацієнти використовують записи з акустичними характеристиками, подібними з шумом пацієнта. Багато використовують таку терапію не тільки вдень, але і в нічний час, щоб виспатися і відпочити. Слуховий апарат при проблемах з вушним шумом ніяк не допоможе, тому, що він призначений для поліпшення слуху, а не для позбавлення від тіннітуса. У будь-якому випадку при появі регулярного шуму у вухах не варто намагатися позбутися від цього симптому самостійно. Необхідно звернутися до лікаря, який виявить причину тіннітуса, і допоможе позбутися від першоджерела проблем.

Кнопка «Наверх»