Всесвіт

З’ясувалося, звідки на Землю прийшов знаменитий інопланетний “сигнал” Wow!”

Дослідники, можливо, точно визначили джерело сигналу, який був виявлений майже півстоліття тому.

Відомий, але загадковий сигнал “Wow!”який засікли за допомогою радіотелескопу вночі 15 серпня 1977 року, міг виходити від сонцеподібної зірки, розташованої на відстані 1 800 світлових років від Землі в сузір’ї Стрільця.

Сигнал  Wow!”- сильний вузькосмуговий радіосигнал, зареєстрований доктором Джеррі Ейманом під час роботи на радіотелескопі «Велике вухо» в Університеті штату Огайо. Прослуховування радіосигналів проводилося в рамках проекту SETI.

Характеристики сигналу (Смуга передачі, співвідношення сигнал/шум) відповідали (в деяких інтерпретаціях) теоретично очікування від сигналу позаземного походження. Вражений тим, наскільки точно характеристики отриманого сигналу збігалися з очікуваними характеристиками міжзоряного сигналу, Ейман обвів відповідну йому групу символів на роздруківці і підписав збоку “Wow!”(“Ого-го!»). Цей підпис і дала назву сигналу. Він тривав всього 1 хвилину і 12 секунд.

Зображення надано: Радіообсерваторія “Велике вухо” та північноамериканська астрофізична обсерваторія (NAAPO)

Знаючи, що два приймачі телескопа “Велике вухо” вказували в напрямку сузір’я Стрільця в ніч отримання сигналу “Wow!”. Альберто Кабальєро, астроном-любитель, переглянув каталог зірок з супутника Gaia Європейського космічного агентства. Мета – знайти одну з них, з планет якої хтось міг відправити загадкове послання.

Астроном знайшов одну сонцеподібну зірку, відому як 2MASS 19281982-2640123. Вона знаходиться приблизно в 1 800 світлових роках від Землі. Її температура, діаметр і світність майже ідентична Сонцю. Висновки Кабальєро опубліковані в Міжнародному журналі астробіології.

Хоча живі організми можуть існувати в різноманітних середовищах навколо зірок, абсолютно не схожих на наші, астроном зосередився на сонцеподібних зірках, тому що «ми шукаємо життя таким, яким ми її знаємо».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button