Всесвіт

Астрономи виявили схожу з Меркурієм екзопланету розміром з Землю

Астрономи помітили за межами Сонячної системи планету, яка за внутрішньою структурою подібна до Меркурію, а розмірами – Землі. Екзопланета рухається навколо помаранчевого карлика EPIC 228801451.


Дослідження космологів розміщене в Nature Astronomy. Видання уточнює, що вперше вчені відкрили екзопланету, яка за своїм складом значно різниться від своєї материнської зірки. Специфікою Меркурія вважається незвично велике ядро, що займає 70 % його маси, тоді як у Землі цей параметр становить 30 %. Також у нього відсутня мантія, і вчені поки не можуть цього пояснити. Можливо, в минулому мало місце серйозне зіткнення, але підтвердити гіпотезу зможе відкриття подібної Меркурію планети.

Нею може стати виявлений науковими співробітниками Університету Екс-Марсель комічний об’єкт K2-229 b, що обертається навколо EPIC 228801451. Він лише в 2,5 рази масивніше земної кулі при однакових радіусах, обходить материнську зірку за 14 годин, а внутрішня будова подібна Меркурію: металеве ядро займає 68% усієї маси екзопланети, а силікатна мантія досить тонка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button