Технології

З’явилася батарея розміром з крупицю солі. Вона може живити пристрої 10 годин

Дослідницька група під керівництвом Хемніцкого технічного університету розробила найменшу батарейку, яка розміром з крупицю солі, повідомляють elektrovesti.net.

За словами дослідників, нову батарею можна використовувати, наприклад, для живлення невеликих натільних датчиків протягом десяти годин або субміліметрових комп’ютерів і чіпів.

Автори застосували незвичайний новаторський підхід для зберігання енергії, який називається “швейцарський рулет”: пристрій схожий на бісквітний торт циліндричної форми з товстим шаром джему всередині. Тільки замість звичайних інгредієнтів дослідники нанесли на поверхню натягнутої пластини струмоприймачі і електродні смужки з полімерних, металевих і діелектричних матеріалів.

Коли деякі шари відокремлюються, напруга слабшає і матеріали повертаються у вихідне положення: вони закручуються один навколо одного і стають схожі на швейцарський рулет. В результаті вийшла самонамотуюча циліндрична мікробатарея.

Площа пристрою менше 1 мм2 в поперечнику. Мінімальна щільність енергії становить 100 мікроватт-годин на 1 см2.

За словами розробників, цей підхід сумісний з наявними технологіями виробництва мікросхем, а також дозволяє створювати мікробатареї з високою продуктивністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button