Технології

Доведено: під прозорими сонячними батареями рослини почуваються відмінно

Органічні сонячні панелі набувають все більшого поширення завдяки своїм перевагам. Вони можуть бути гнучкими, майже прозорими й здатними вибірково поглинати світло з певною довжиною хвилі.

Ці властивості роблять їх ідеальним пристроєм для вбудовування в дах теплиць. Покрівля парника з напівпрозорих сонячних батарей дозволяє сонячному світлу проникати до рослин, одночасно виробляючи електроенергію.

Група вчених з Університету штату Північна Кароліна провела ряд досліджень, присвячених використанню прозорих фотомодулів на дахах теплиць. Торік вона представила роботу, в якій доводиться, що такі парники можуть повністю забезпечувати себе електроенергією.

У новому дослідженні, опублікованому в Cell Reports Physical Science, вчені перевірили, як установка на даху сонячних батарей, які поглинають частину світу, впливає на культивовані в теплиці рослини.

В рамках експерименту червоний салат латук вирощувався в теплицях протягом місяця, до досягнення повної зрілості. Рослини були поділені на чотири групи. Перша, контрольна, перебувала при природному освітленні, а до решти трьох світло надходило через фільтри. Комбінації світлофільтрів були підібрані таким чином, щоб обмежити проходження світлових хвиль, які поглинаються напівпрозорими сонячними батареями.

Решта умов, в тому числі температура, вологість, кількість і склад добрив, концентрація в навколишньому повітрі вуглекислого газу, для всіх чотирьох груп були однаковими.

Коли салат виріс, дослідники порівняли стан рослин з різних груп. Крім іншого, вчені оцінювали кількість, розмір і загальну масу листя, обсяг поглиненого вуглекислого газу, рівень антиоксидантів, які містяться в зелені. В результаті було встановлено, що змінене освітлення не вплинуло на розвиток латуку.

В цей час учені працюють над проведенням аналогічних експериментів з іншими культурними рослинами, зокрема, з томатами.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button