Технології

З’явилася бездротова система, яка допомагає паралізованим

Вчені з США представили прототип бездротової системи “мозок-комп’ютер”. Тепер паралізовані люди можуть використовувати його для того, щоб керувати протезами або друкувати на ноутбуці.

computer
Фото Від nuktdphotos

Дослідники пояснили, що інтерфейси “мозок-комп’ютер” – це розвивається допоміжна технологія, яка допомагає паралізованим людям друкувати на комп’ютері або керувати протезами думками. Протягом багатьох років інтерфейси, що використовуються в клінічних дослідженнях, вимагали наявності кабелів для підключення сенсорної матриці в мозку. Потім ці сигнали декодуються і керують зовнішніми пристроями.

Учасники клінічних випробувань BrainGate вперше протестували такі пристрої з бездротовим передавачем. Система здатна передавати мозкові сигнали без фізичної прив’язки користувача до системи декодування. Традиційні кабелі дослідники замінили невеликим передавачем, розміром всього в кілька сантиметрів і вагою 42 грами. Прилад встановили на верхній частині голови користувача і з’єднали з електродними ґратами всередині моторної кори головного мозку.

У клінічних випробуваннях два пацієнти з паралічем використовували систему BrainGate з бездротовим передавачем, щоб вказати, натиснути на кнопки або вводити текст на стандартному планшеті. Дослідження показало, що бездротова система передає сигнали практично з тією ж точністю, що і провідні системи, а учасники досягли такої ж точності наведення і набору тексту.

«Ми продемонстрували, що ця бездротова система функціонально еквівалентна дротовим системам, які протягом багатьох років є золотим стандартом, — зазначив Джон Саймерал доцент кафедри інженерії в Університеті Брауна в США. – Сигнали записуються і передаються з аналогічною точністю, що означає, що ми можемо використовувати ті ж алгоритми декодування, які ми використовували для проводового обладнання. Єдина відмінність полягає в тому, що людям більше не потрібно фізично прив’язуватися до нашого обладнання, що відкриває нові можливості з точки зору використання системи».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button