Технології

Вчені розробили нову «економічну» упаковку для кетчупу

Американські вчені розробили нову «економічну» упаковку для кетчупу, що дозволяє видавити з неї останню краплю будь-якого в’язкого продукту. Про результати випробувань сказано у виданні Scientific Reports.

Ученые разработали новую «экономичную» упаковку для кетчупа

Вчені звернули увагу, що пористі листи з поліетилену або поліпропілену, добре вбирають різні масла, чудово підходять для цієї мети. Вони припустили, що така плівка повинна відштовхувати кетчуп та аналогічні в’язкі рідини, не чіпляючись за поверхню покритого великою кількістю жирових молекул полімеру. Як виявилося, нова упаковка в кілька разів краще відштовхує в’язкий продукт, ніж звичайні пляшки, причому витікання здійснюється вже при 5 градусах нахилу.

«Наше покриття складається зі звичайних рослинних олій. Ми не покриваємо поверхню пластикових пляшок якимись незрозумілими наночастинками або ще чимось, що може відлякати людей. Для його створення не потрібен якийсь складний рецепт і він абсолютно безпечний для здоров’я людини», — розповів автор розробки Джонатан Борейко з Технологічного університету Вірджинії в Блексбургі.

Дослідники сподіваються, що нова «економічна» упаковка для кетчупу оціниться виробниками. Більше того, зазначається її безпека.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments