Технології

Facebook планує забезпечити Інтернетом весь світ

Facebook, не приховуючи свою показуху, збирається купити американського виробника безпілотників Titan Aerospace. Ідея полягає в тому, що ці безпілотники забезпечать Інтернет-з’єднанням 5 мільярдів людей по всьому світу, які на даний момент не мають доступу до мережі. Спершу це може здатися благодійним кроком, однак, якщо врахувати, що бізнес-план компанії Facebook націлений на постійне зростання, і що майже кожен, хто має доступ до Інтернету, зареєстрований у цій соцмережі, то прийде розуміння, що настільки зухвалий проект – це все – таки більше самозбереження, ніж любов до людей.

450-titan-aerospace

У Titan Aerospace існує 2 продукту: БПЛА Solara 50 і Solara 60, які сама компанія називає «атмосферними супутниками». З вигляду вони мають ідентичний функціонал, однак Solara 60 має велику вантажопідйомність. Обидва літальних апарати працюють від сонячних батарей, які дозволяють їм підніматися майже на 20 км і літати над певною місцевістю приблизно протягом 5 років (це можливий термін служби літій -іонних батарей, які необхідні для роботи в нічний час). Велика висота необхідна, так як Федеральне управління цивільної авіації США контролює літальні апарати на висоті близько 18 км, а вже вище може літати хто завгодно. Як тільки «атмосферні супутники» піднімуться на дану висоту, розкриється широкий спектр можливостей.

Читайте також: Через рік інтернет може стати безкоштовним і загальнодоступним

Компанія Facebook, звичайно, зацікавлена ??в Інтернет-з’єднанні, але є й інші можливі приклади використання: в навігаційних системах, моніторингу погоди, глобальному позиціонуванні, швидкому реагуванні на катастрофи і пожежі та інших наукових і військових галузей застосування.

Зараз ще дуже рано говорити про те, яким рівнем з’єднання Facebook планує забезпечити людей за допомогою цих БПЛА. У журналі TechCrunch говориться, що Facebook, плануючи придбати Titan за 60 млн. дол США, запустить 11000 дронів Solara 60. Зона покриття буде починатися від Африки і пошириться по всьому світу. Нічого, проте, не сказано про швидкість цього з’єднання, а також про те, у скільки воно обійдеться кінцевому користувачеві. Більш того, не сказано, як компанія збирається підключити 11 тисяч цих безпілотників до Інтернету. Компанії доведеться побудувати величезну кількість наземних станцій, можливо навіть в дуже віддалених і важко контрольованих зонах, а потім провести від них оптичне волокно для підключення їх до Інтернету.

Читайте також: У 2014 році може зникнути весь інтернет

Також важливо відзначити, що компанія Titan досі не випускала комерційні БПЛА. Були проведені польоти для «демонстрації техніки» (можливо, з використанням менших за розміром прототипів), а «початкові комерційні польоти» розпочнуться до 2015 року. Можливо, з цієї причини Facebook платить всього лише 60 мільйонів за Титан, а не 19 мільярдів, як за програми для обміну повідомленнями WhatsApp.

[youtube]AIBxou0STfY[/youtube]

Хоча надання Інтернет-з’єднання – крок досить благородний, не треба приймати його як альтруїстичний жест. Одним з основних завдань для Facebook є те, як їм розширити свою користувальницьку базу. Майже у всіх уже є акаунт в соцмережі Facebook (або облікові записи в соцмережах національних конкурентів компанії, як наприклад, Російська мережа «ВКонтакте»). Якщо компанія не буде рости далі, не знайде способу, як заробляти ще більше грошей (рекламна кампанія працює не дуже добре), то реакція фондового ринку буде не найкращою. Facebook – це жертва свого власного успіху. Компанія виросла за досить короткий термін, і таку траєкторію розвитку складно постійно підтримувати. Придбання Instagram і WhatsApp було розумним кроком для того, щоб розширити свою користувальницьку базу ще на мільйони людей, але все-таки ці покупки були тимчасовими заходами. Роздобути ще мільярд нових користувачів – ось це вже дійсно складне завдання.

[youtube]mcw6j-QWGMo[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button