Технології

Система, встановлена на дроні, знаходить тих, хто вижив під завалами

Штучний інтелект, підключений до мікрофонів на дроні, знаходить жертв стихійного лиха, прихованих під завалами.

Дослідники з німецького Інституту зв’язку, обробки інформації та ергономіки Фраунгофера розробили систему LUCY для пошуку жертв стихійного лиха. Вона складається з конструкції, що поєднує кілька дешевих мікрофонів та систему ШІ, що аналізує акустичні сигнали. LUCY прикріплюється до шасі звичайних багатороторних дронів та шукає постраждалих, прихованих під завалами.

Пошук тих, хто вижив на місцях стихійних лих — одне з популярних завдань, для яких можна використовувати дрони. Але якщо люди поховані під уламками, їх не видно з повітря. LUCY, розширює можливості пристроїв, щоб шукати місцезнаходження тих, хто вижив за звуком.

У поточній версії системи 48 надійних, але недорогих мікрофонів розташовані у спеціальній геометричній конфігурації, яка оптимізує здатність установки точно визначати напрямок, звідки виходить конкретний звук. Мікрофони вловлюють, зокрема частоти, недоступні людському вуху.

Чутливі мікрофони системи LUCY. Зображення: Fraunhofer FKIE

Алгоритми на основі ШІ, що працюють у блоці обробки сигналів LUCY, блокують сторонні звуки, наприклад, шуми вітру, рятувального обладнання та роторів дрона. Одночасно ті ж алгоритми шукають такі звуки, як крик, стукіт або удар, які вижили в пастці можуть використовувати, щоб привернути до себе увагу.

Коли такі звуки виявлено та встановлено їхнє джерело, система може передати координати наземним командам рятувальників, які почнуть розбирати завали у потрібному місці. Дослідники працюють над покращеною версією системи, в якій використовуватиметься 256 мікрофонів для більшої чутливості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button