Технології

З’явився бездротовий пристрій, який заряджає всі гаджети навколо

Нова система бездротової зарядки може заряджати пристрої, розташовані в будь-якому місці навколо неї.

Існуючі системи передають енергію в певному напрямку або при певному положенні гаджета. У новому пристрої є зарядне поле у формі пончика, тому конструкція працює зручніше і надійніше.

Основна проблема при створенні всенаправленого зарядного пристрою полягає в тому, що сила зарядного поля змінюється в залежності від місця розташування гаджета. Це означає, що пристрої будуть заряджатися неефективно, якщо вони знаходяться в неправильному місці або неправильно повернені.

Один з підходів до вирішення цієї проблеми – створити зарядне поле з використанням декількох котушок передавача, які підключені до декількох джерел живлення. Але в такому випадку конструкція передавача буде дуже складною – це непрактично. Інші системи використовують зворотний зв’язок для правильної орієнтації зарядного поля, але система управління, в такому випадку, теж виходить складною і дорогою.

Дослідники з Університету Аалто придумали, як вирішити цю проблему:

“Ми збиралися створити просту, недорогу систему, що використовує тільки одне джерело живлення”, – говорить Нам Ха-Ван, науковий співробітник і глава дослідження

Автори вирішили зробити нову конструкцію у формі циліндра. Провід у верхній частині котушки намотаний в напрямку, протилежному від дроту в нижній частині котушки: вони з’єднуються z-подібним мостом.

Струм протікає через дроти в протилежних напрямках, тому створюються додаткові магнітні поля. Одне поле утворюється з середини циліндричної котушки, навколо верхнього проводу і назад, інше утворюється з середини, навколо нижньої котушки і йде назад через нижню.

Так створюється рівномірне магнітне поле навколо середини зарядної котушки. Гаджети, розміщені в будь-якому місці цієї області, заряджаються ефективно, незалежно від їх положення.

“Це було просто доказом концепції. Тепер ми можемо працювати над підвищенням ефективності – можливо, приблизно до 90%, а також потужності”, – говорить Інін Лю, доктор


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button