Наука

Дослідження: погані думки можуть призвести до передчасного старіння мозку

Управління емоціями - важливе вміння, якому необхідно навчитися всім як мінімум для того, щоб зберегти своє здоров'я.

Поганий настрій, занепокоєння та інші негативні думки — це нормальна частина нашого життя, проте поглиблення в стан смутку загрожує такими наслідками, як передчасне старіння мозку. До цього висновку прийшли нейробіологи зі Швейцарії на основі свого недавнього дослідження.

Image by PDPics from Pixabay

Раніше дослідження в області психології показали, що здатність швидко змінювати свої емоції позитивно впливає на психічне здоров’я людини. Тим часом ті, хто не може це регулювати і залишається в одному емоційному стані протягом тривалого періоду, зазвичай мають більший ризик депресії.

Нейробіологи з Женевського університету вирішили перевірити, як саме тривале перебування в негативному емоційному стані відбивається на стані людського мозку. Дослідники попросили учасників експерименту переглянути серію коротких телевізійних роликів, в яких показували людей в стані емоційних страждань, наприклад, під час стихійного лиха. А також були представлені відео з нейтральним емоційним змістом. Протягом перегляду вчені фіксували активність мозку за допомогою функціональної МРТ. Для початку групу з 27 осіб старше 65 років порівняли з групою з 29 осіб у віці близько 25 років. Потім той самий експеримент був проведений знову зі 127 людьми похилого віку.

За результатами їх спостережень з’ясувалося, що у літніх людей дещо інша структура мозкової активності і зв’язків, ніж у молодих. Це особливо було помітно на рівні мережі пасивного режиму роботи мозку, яка активується в стані спокою і розслаблення. Її активність часто порушується депресією і тривожністю.

У літніх людей частина цієї мережі, розташована в корі задньої частини цингулату, бере участь в обробці автобіографічної пам’яті, і в ході дослідження вона продемонструвала збільшення зв’язків з мигдалиною, яка обробляє важливі емоційні подразники.

При цьому люди похилого віку, як правило, краще регулюють свої емоції на відміну від молодих. Вони вміють фокусуватися на позитивних деталях навіть під час негативного явища. Тому сильні зміни у зв’язках між задньою поясною корою і мигдалеподібним тілом можуть вказувати на відхилення від нормального старіння.

Кора задньої частини поясної звивини – одна з тих областей мозку, які найбільше піддаються деменції. Це вказує на те, що наявність змін у зв’язках між задньою поясною корою та мигдалиною може підвищити ризик нейродегенеративних захворювань

Таким чином, тривале переживання негативних емоцій може збільшувати ризик появи деменції. Однак дослідники допускають і зворотний взаємозв’язок: нейродегенеративне захворювання може порушити процес обробки емоцій, змушуючи людину довго перебувати в стані стресу через отриманих негативних вражень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button