Земля

З невідомої причини 90% акул вимерло 19 млн років тому

19 млн років тому 90% акул таємничим чином вимерли і більше не змогли відновити свою чисельність.

Image by Gy?ngyv?r F?bi?n from Pixabay

Фахівці Єльського університету з’ясували, що через невідоме масове вимирання, яке відбулося 19 мільйонів років тому, кількість акул скоротилася на 90%, а їх біорізноманіття в цілому впало на 70%.

Акули – група риб, яка характеризується наявністю хрящового скелета, від п’яти до семи зябрових щілин з боків голови, і грудних плавників. Найдавніші представники існували вже близько 450-420 млн років тому. Акули пережили падіння астероїда, який знищив динозаврів, пермське вимирання, після якого зникло 95% видів, проте щось знищило 90% їх популяції 19 млн років тому.

Для того, щоб відповісти на це питання, автори вивчили іхтіоліти – скам’янілі залишки луски й зубів з різних частин Тихого океану. За отриманою інформацією, автори відновили динаміку біологічного різноманіття акул і інших риб за останні 80 млн років.

Автори відзначають, що вимирання сталося менше ніж за 100 тисяч років, точніше вони сказати не можуть. Однак за цей період не сталося серйозних кліматичних змін, а в осадових породах існує явний пробіл, який приховує інші версії про порушення в навколишньому середовищі, які могли привести до скорочення чисельності акул.

Автори продовжують вивчення цієї теми і поки не висловлюють свої здогади про те, що сталося.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button