Екологія

За 8 місяців війни рф завдала природі України шкоди на €37 мільярдів

Транскордонне забруднене повітря і води може завдати шкоди іншим країнам

Замміністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко заявив, що за 8 місяців повномасштабного вторгнення росія завдала довкіллю Україні понад €37 мільярдів збитків.

Це сталося під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн-учасниць ОБСЄ, де вперше офіційно порушувалося питання довкіллєвої безпеки, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

“Світ має визнати, що росія – найбільший спонсор тероризму в сучасному суспільстві.  Саме ця країна за сприяння білорусі використовує  ядерний, енергетичний та сировинний терор, завдає значної шкоди довкіллю не лише України, але і всієї Європи”, – наголосив він.

Федоренко наголосив, що зазнаючи поразок на полі бою, російські війська цілеспрямовано б’ють по мирних мешканцях і цивільній інфраструктурі України. 10 жовтня по Україні було випущено понад 80 ракет. Масовані атаки з використанням іранських безпілотників-камікадзе повторилися 11 та 17 жовтня. Внаслідок цього виникло понад 30 пожеж.

В повідомленні зазначили, що через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів викиди в атмосферне повітря вже перевищили 67 млн тонн. Проте забруднене повітря і води не має кордонів і може завдати шкоди іншим країнам.

Так ракетні удари по дамбі Карачунівського водосховища на річці Інгулець біля Кривого Рогу спричинили тимчасове почервоніння її вод. Забруднена вода потрапила в транскордонні ріки, Чорне та Азовське моря.

Федоренко також навів і інші приклади для демонстрації обсягів заподіяної шкоди українській природі:

  • російська агресія перетворила найродючіші у світі чорноземи у величезне мінне поле. Майже третина території України – близько 200 тисяч км2 – потребуватиме розмінування;
  • понад 2,4 млн гектарів лісів вже звільнені ЗСУ. Вони зазнали значних пошкоджень, зокрема пожеж та перекопані окопами. На відновлення знадобляться десятки років;
  • війною уражені 20% природоохоронних територій України. В зоні ризику Рамсарські угіддя та Смарагдова мережа;
  • росія окупувала 2,209 родовищ з енергоресурсами, металами й мінералами. Їх разом оцінюють у €12,7 трлн;
  • росія не погоджується на створення демілітаризованої зони навколо Запорізької АЕС та регулярно обстрілює територію навколо та інфраструктуру.

“Ми закликаємо міжнародну спільноту сприяти притягненню агресора до відповідальності заради миру і безпеки у світі. Дякуємо тим країнам-учасницям ОБСЄ, які допомагають нам протистояти цьому терору”, – наголосив Федоренко.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments