Земля

За останні 10 років акули наблизилися до міст на максимально близьку відстань

Дослідники з США заявили, що акули стали наближатися до міст на дуже близьку відстань. Це загроза для людей – їм радять не наближатися до деяких територій біля океану.

Узбережжя океанів стрімко урбанізується, але як присутність людини може вплинути на види, що мешкають в океані, до кінця не вивчалося. У новому дослідженні, проведеному під керівництвом вчених школи морських і атмосферних наук Університету Майамі (UM), фахівці відстежували переміщення трьох видів акул. Враховуючи хімічне, світлове та шумове забруднення, що надходить від прибережної мегаполісу, дослідники очікували, що акули уникнуть районів, розташованих поблизу міста, але виявилося, що вони наблизилися до міст.

Вчені пояснили, що деякі тварини, такі як голуби і єноти, комфортно проживають в містах. Ці види, яких називають “міськими експлуататорами”, часто стають залежними від людського сміття в якості їжі. Інші тварини, відомі як “міські адаптовані”, можуть частково використовувати урбанізовані території, але в основному проживають на природі. А деякі види, як вовки, навпаки, уникають антропогенного впливу.

“Мало хто з дослідників вивчали переміщення океанічних хижаків у зв’язку з урбанізацією. Але оскільки інші вчені показали, що наземні хижаки уникають міст, ми очікували, що акули будуть робити те ж саме, — зазначив Ніл Хаммершлаг, директор програми з вивчення та збереження акул UM і провідний автор дослідження. – Ми були здивовані, виявивши, що акули, за якими ми стежили, проводили так багато часу поблизу вогнів і звуків жвавого міста, часто недалеко від берега, незалежно від часу доби». Дослідники прийшли до висновку, що поведінка відстежуваних акул нагадує поведінку «адаптованих». Автори дослідження припускають, що акул може залучати до берега діяльність на суші, наприклад, викидання риб’ячих туш.

Наближення акул до берега може мати наслідки як для акул, так і для людей. “Проводячи так багато часу поблизу берега, акули піддаються ризику впливу токсичних забруднюючих речовин, а також рибного лову, що може вплинути на їхнє здоров’я і виживання», — відзначають вчені. Хоча випадки укусів акул людьми рідкісні, дослідження також вказують на зони поблизу берега, яких краще уникати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button