Екологія

Забруднена атмосфера вбиває 3 мільйона людей щорічно

Забруднення повітря щорічно призводить до трьом мільйонам передчасних смертей по всьому світу, стверджують вчені. Найбільше в цьому винні озон і дрібні зважені частинки (менше 0,0025 міліметрів у діаметрі) пов’язані із серйозними захворюваннями, пишуть автори статті в журналі Nature.

17-09-15-foto-600x387-1

Йос Лелівелд (Jos Lelieveld) і його колеги зіставили дані за хімічним складом атмосфери по всьому світу зі статистикою з народонаселення, здоров’ю та смертності. Виявилося, що на передчасну смертність найбільше впливають викиди від домашнього господарства (вогнища тощо), насамперед в Індії та Китаї.

У деяких регіонах США та інших розвинених країн важливу роль відіграють викиди від автотранспорту і електростанцій, тоді як на сході Сполучених Штатів, в Європі та Росії найбільше зважених часток у повітря потрапляє від сільського господарства.

Читайте також: 

За розрахунками вчених, передчасна смертність від забруднення атмосферного повітря до 2050 року подвоїться і дійде до шести мільйонів (головним чином за рахунок Південно-Східної Азії та західної Океанії).

Однак є й позитивні зрушення: автори нової статті в журналі Nature Geoscience відзначають, що від 400 до 1700 смертей на рік вдалося запобігти завдяки скороченню пожеж, пов’язаних з вирубкою лісів в бразильській сельві. Реформа лісового законодавства в країні допомогла знизити концентрацію зважених часток у повітрі на 30 відсотків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button