Наука

Забруднення повітря може стати причиною погіршення стану кісток

Вплив забрудненого повітря може мати негативні наслідки для здоров’я людини. Раніше було відомо, що даний фактор пошкоджує дихальну систему, але нові дані вчених говорять про те, що стан кісток також залежить від його чистоти.

Дослідження в Індії, проведені Барселонським інститутом глобальної охорони здоров’я (ISGlobal), показали залежність між поганим станом кісткової системи і забрудненим повітрям. В експерименті брали участь 3700 осіб, що проживають в 28 селах на півдні країни. Аналізу піддавалося повітря житлових приміщень, забруднених дрібними частинками сажі. В тому числі учасники в обов’язковому порядку повідомляли про вид палива, який використовується для приготування їжі. Стан здоров’я кісток учені оцінювали за допомогою вимірювання щільності та маси шляхом рентгенографії.

Результати дослідження показали, що чим більше забруднене повітря в приміщенні, тим менша кісткова маса випробуваного. При цьому паливо не мало ніякого значення. Отава Т. Ранзані, спеціаліст ISGlobal, повідомив, що даний чинник може призвести до втрати кісткової маси.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments