Ґаджети

Новий гаджет допомагає запобігти смерті від нічних нападів епілепсії

Високотехнологічний ґаджет, який виявляє нічні напади епілепсії до їх початку, може допомогти запобігти раптовій смерті, повідомляють вчені з Ейндговенського технологічного університету в Нідерландах. Пристрій, надітий на верхню частину руки, працює, відстежуючи частоту серцевих скорочень пацієнта під час сну.

Щороку сотні людей раптово помирають в результаті епілептичного нападу. Найчастіше це відбувається вночі з-за того, що пацієнт, лежачи в ліжку обличчям вниз, починає задихатися. Було показано, що більш ніж у половини пацієнтів з епілепсією відбувається раптове збільшення частоти серцевих скорочень приблизно за хвилину до того, як починається напад. Якщо новий прилад виявляє раптове збільшення частоти серцевих скорочень, звучить сигнал тривоги, щоб розбудити пацієнта ще до початку нападу. Також надсилається попередження на смартфон опікуну або члена сім’ї. Ґаджет під назвою NightWatch може врятувати велику кількість життів, забраних внаслідок раптової несподіваної смерті при епілепсії, більшість з яких відбуваються вночі, кажуть медики.

В даний час для виявлення судом під час сну деякі пацієнти використовують датчики, розташовані під матрацом. Тим не менш, датчики спрацьовують тільки після того, як напад вже почався. NightWatch працює шляхом вимірювання частоти пульсу в кровоносних судинах у верхній частині руки – пульс може збільшуватися на 10 ударів в хвилину приблизно за хвилину до початку нападу. Вчені тестували прилад на 29 людей з епілепсією протягом 65 ночей, порівнюючи його з матрацним датчиком. Результати показали, що NightWatch виявляв 85% всіх тяжких приступів епілепсії у нічний час в порівнянні з 21% нападів у випадку з матрацним датчиком.

Пристрій все ще знаходиться в стадії розробки, але може бути доступно для пацієнтів протягом наступних кількох років.

Кнопка «Наверх»