Фото

Мальдівські острови очима супутника Sentinel-2

Представлене фото було зроблено супутником Sentinel-2 26 серпня 2015 року. На знімку зображені Мальдівські острови. Їх часто називають перлинами Індійського океану.

Мальдівські острови являють собою ланцюг з 26 атолів, що складаються з майже 1200 коралових острівців. Багато з них видно на знімку Sentinel-2. Бірюзові кольори позначають чисті мілководдя навколо коралових островів. Червоний колір означає наземну рослинність. На фото також потрапили різні хмарні утворення в небі над архіпелагом.

Мальдівські острови користуються великою популярністю у туристів. Щорічно їх відвідують понад 600 тисяч чоловік, що перевищує населення всього архіпелагу. На жаль, майбутнє Мальдів аж ніяк не виглядає безхмарним. Зростаючий потік туристів створює все більше і більше навантаження для тендітну місцеву екосистему.

Але ще більш серйозним викликом є глобальне потепління. Мальдівські острови є найнижчою країною на Землі. 80% їх території знаходиться на висоті нижче одного метра над рівнем моря. Найвища точка архіпелагу розташована на позначці 2.4 м. За даними супутникових спостережень за минулу чверть століття рівень світового океану виріс на 7.5 см. При цьому, за останні кілька років швидкість підйому різко збільшилася і становить 4.8 мм/рік. При збереженні таких темпів вже до кінця цього століття велика частина Мальдів може повністю піти під воду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button