Технології

5 способів використовувати вживаний пластик без шкоди для навколишнього середовища

Багато люди серйозно стурбовані масштабними накопиченнями пластмасових відходів, які стали все частіше зустрічатися у світовому океані, землі і навіть в тілі тварин. Щорічно зростальний рівень забрудненості пластиком загрожує екологічною катастрофою, в результаті якої можуть загинути тисячі видів флори і фауни. Крім тривалого розкладання, пластик виділяє отруйні речовини в навколишнє середовище, які впливають не тільки на екологію, але і на саму людину, викликаючи при цьому різні захворювання. Для боротьби з сучасною проблемою, вчені створюють нові методи перероблення, а також способи безпечної утилізації токсичних пластмасових відходів. На даний момент фахівці вже готові похвалитися новими технологіями, про які розповімо в цій статті.

Де може знадобитися вживаний пластик?

Згідно з статтею, опублікованій на порталі New Atlas, науковці, які працюють з безліччю хімічних процесів, що лежать в основі перероблення пластмаси, розробляють нові способи використання викинутих і перероблених матеріалів, починаючи від створення корисних аерогелів і закінчуючи розробкою палива. Ідея перетворення сміттєвих відходів в паливо для літаків на перший погляд звучить не зовсім реалістично. Незважаючи на це, одна з найбільших авіакомпаній в Європі, British Airways, вже задумалася над ідеєю будівництва заводів з перероблювання сміття у реактивне паливо з чистим спалюванням.

Працюючи з поліетиленовою структурою низької щільності, яка була отримана з пластикових пляшок і пакетів, вчені знайшли спосіб «роздрібнити» матеріал на невеликі гранули розміром з рисове зернятко. Для проведення процедури, вчені розмістили гранули поверх активованого вугілля у так званому трубчастому реакторі, нагрів вуглець та пластик до температури 571 градус за Цельсієм. Отримані результати експерименту показали, що в ході процедури виникла реакція термічного розкладання, яка призвела до виділення водню, який раніше утримувався в пластиці. Таким чином, вчені змогли успішно перетворити пластмасові відходи в реактивне паливо.

Аналогічним чином вчені вирішили створити і дизельне паливо для ряду транспортних засобів. Ґрунтуючись на хімічному процесі — піролізі, який вже був описаний вище, фахівці створили мобільну систему по перетворенню пластмаси в паливну речовину. Отримана установка отримала назву реактора напівпортативного піролізу, ставши незамінною при перетворенні пластмасових відходів на дизельне паливо. Вчені переконані, що унікальні в своєму роді властивості такого реактора будуть застосовані в повсякденному житті вже найближчим часом.

5 способов использовать бывший в употреблении пластик без вреда для окружающей среды

Напівпортативный реактор піролізу може бути встановлений в задній частині корабля або вантажного автомобіля

Поряд з перетворенням пластику в корисне паливо, вживані матеріали можна перетворити в спеціальні фільтри, які являють собою дорогу керамічну мембрану. Як з’ясувалося, пластикові відходи можуть стати хорошою альтернативою для виробництва необхідного матеріалу, що дослідним шляхом було доведено командою вчених з Саудівської Аравії, яка провела ряд експериментів з використанням звичайних пластикових пляшок для води. Отримані результати експерименту показали, що потреба людства в чистій питній воді може бути значно знижена при використанні подібних нових технологій.

5 способов использовать бывший в употреблении пластик без вреда для окружающей среды

Створені мембрани можуть використовуватися для фільтрації води

Однією з новітніх розробок в області застосування пластикових відходів стало створення корисного виду аерогелю, який здатний ліквідувати розливи нафти. Звичайний ПЕТ-пластик, який використовується при виготовленні пляшок, нанесли на спеціальні волокна, покривши всі разом кремнеземом. Після певної хімічної обробки і подальшої сушки, вчені отримали гнучкий аерогель, який можна використовувати як акустичну ізоляцію в будівлях, пилових фільтрах і навіть при ліквідації наслідків розливу нафти. Відомо, що при нанесенні певного складу, аэрогелева губка здатна вбирати пролиту оливу в сім разів ефективніше, ніж вже відомі матеріали.

Черговим відкриттям вчених стало створення вуглецевих нанотрубок, які використовуються в різноманітних галузях: від медицини і морської техніки до створення пристроїв для знешкодження бомб. Унікальний винахід було створено при використанні звичайних пластикових пакетів і має величезний потенціал при застосуванні в різних областях. Активною розробкою технології вчені займалися ще в 2013 році, коли проводилося вивчення властивостей матеріалів при виробництві вуглецевих нанотрубок. Однак якщо раніше фахівці використовували етанол як джерела вуглецю, то сьогодні використання вуглецю, який був виділений з випаровування пластикових пакетів, виявилося значно ефективніше саме для створення вуглецевих нанотрубок.

Будемо сподіватися, що всі розробки вчених відіграють переважну роль у порятунку нашої планети від екологічної катастрофи.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть