Земля

Загадкова «кішка-лисиця» може бути новим видом (відео)

Загадкова кішка, яка живе на французькому середземноморському острові Корсика, як припускають вчені, може ставитися до нового, раніше невідомого виду.

Мова йде про кішку, яку місцеві жителі прозвали ghjattuvolpe — що в перекладі означає «кішка-лисиця». Протягом останнього десятиліття вчені пробують дізнатися більше про загадкову тварину.

Нещодавно, як передає ScienceAlert, співробітники французького National Hunting and Wildlife Office (ONCFS) представили роботу, згідно з якою ця кішка, що мешкає на Корсиці, є новим, раніше невідомим видом.

«Ми вважаємо, що це природний дикий вид, який був відомий, проте не був ідентифікований вченими, оскільки є вкрай непомітною твариною, що ведуть нічний спосіб життя», — зазначив П’єр Бенедетті (Pierre Benedetti), співробітник ONCFS, інформагентству AFP.

У 2008 році вночі один з таких «котів-лисів» був спійманий випадково — і привернув увагу вчених. У 2012 ж році вчені розставили спеціальні принади, за допомогою яких зібрали зразки ДНК незвичайних кішок з Корсики. Завдяки аналізу ДНК фахівці відокремили цих кішок від європейських диких кішок Felis silvestris silvestris; за словами Бенедетті, корсиканські кішки близькі африканським лісовим кішкам F. silvestris lybica, проте їх точна приналежність ще не визначена.

У 2016 ж році вчені спіймали першу кішку ghjattuvolpe, і з того часу вони побачили в цілому 16 особин. Всього вони зловили 12 кішок і потім відстежували їх переміщення за допомогою електронних чіпів: виявилося, що ці тварини мешкають на дуже великій площі — так, один з котів, як виявилося, «покриває» територію в 3 000 гектарів, на висоті між 300 і 2 500 метрами.

Передбачається, що ghjattuvolpe можуть жити на Корсиці протягом 6 500 років, з часів другого заселення острова людьми. Це, в свою чергу, може вказувати на близькосхідне походження кішки, кажуть дослідники.

Зрозуміло, незважаючи на назву, «кішка-лисиця» не має нічого спільного з лисицями. Від звичайної домашньої кішки ж вона відрізняється тим, що більше — може досягати в довжину 90 сантиметрів, має дуже широко посаджені вуха, короткі вуса і довгі ікла. Забарвлення включає чорні кільця навколо хвоста, а також чорний кінчик останнього. Саме завдяки розміру і хвосту дані кішки і отримали свою назву.

Загадочная «кошка-лиса» может быть новым видом

Може виявитися, що ghjattuvolpe не є цілком новим видом — а є результатом гібридизації двох: один з яких, можливо, — сардинська дика кішка (F. lybica sarda). Втім, якщо і так, гібридизація, ймовірно, призвела до утворення окремого виду (що не є великою рідкістю).

Кнопка «Наверх»