Людина

Вчені виявили різницю між роботою жіночих і чоловічих сердець

Експерти по візуалізації серця Сіднейського університету вивчили відмінності і пояснили, що чоловічі і жіночі серця функціонують по-різному. Вони використовували передові методи МРТ, щоб поглянути на серця 20 пацієнтів різних статей.

У жінок трохи більше простору між клітинами, і у них трохи більше крові, що надходить у їх серці, як у стані спокою, так і коли вони напружуються. Ті відмінності в функції і структурі нормального жіночого серця можуть також частково пояснити, чому вони представлені по-різному. Дослідники вважають, що ці відмінності пов’язані з тим, що в жіночих серцях більше дрібних кровоносних судин, які живлять серцевий м’яз, ніж у чоловіків.

Нові дані, опубліковані Австралійським інститутом охорони здоров’я і соціального забезпечення, показують, що серцеві захворювання є основною причиною смерті серед жінок. Вони впливають на репродуктивне здоров’я жінок та їх життєвий шлях з менопаузою та іншими станами, відзначають дослідники. 22 жінки кожен день помирають від серцево-судинних захворювань.

Кнопка «Наверх»