Екологія

Загадковому масовому зникненню бджіл дали можливе пояснення

Вчені Ньюкаслського університету з’ясували можливу причину загадкового вимирання бджіл і зникнення колоній медоносних комах у Великобританії. Згідно з висновками фахівців, членистоногі стали жертвами вірусного захворювання, що викликає параліч. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Зоологи визначили, що в період з 2007-го по 2017 рік число колоній, уражених хронічним бджолиним паралічем, зросла в геометричній прогресії. Згідно з даними, отриманими від 24 тисяч бджолярів, в 2007 році хвороба була зафіксована тільки в Лінкольнширі, однак через десятиліття вона вразила 39 з 47 округів Англії і шість з восьми округів Уельсу. При цьому все частіше виникають кластери захворювання, в межах яких спалахи територіально близько розташовані один до одного.

Симптоми хронічного бджолиного паралічу включають аномальний тремор, нездатність літати і втрату волосяного покриву на брюшках. Заражені комахи помирають протягом тижня. Хоча дослідники і досі не знають, чому бджолині колонії виявилися вразливими, існують дані, які пов’язують спалахи з імпортом бджолиних маток. На пасіках, що належать бджолярам, які закуповують маток з інших країн, захворюваність в два рази вище.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button