Екологія

Загроза від пластику така ж серйозна, як і від зміни клімату – EIA

До 2050 року вага пластику перевищить вагу всієї риби в океанах.

 

 

У новій доповіді Агентства екологічних досліджень (EIA), що є однією з найбільш авторитетних природоохоронних груп в світі, експерти попередили людство про “надзвичайну ситуацію на планеті” від забруднення пластиком. Ця загроза є такою ж серйозною, як і зміна клімату.

У світі вже виробили 10 млрд тонн пластику, з яких вже близько 6 млрд тонн потрапили на звалища, у річки, моря та океани, повідомляє Асоціація Управління Відходами у Facebook.

EIA закликало країни всього світу приєднатися до договору ООН і взяти на себе юридично закріплені зобов’язання боротися з пластиковими відходами. Адже пластикова криза стрімко посилюється, а уряди не звертають на неї достатньо уваги.

До 2040 року кількість пластику в океанах може потроїтися.

Вчені підрахували, що до 2025 року в океанах буде приблизно 250 млн тонн пластику, а до 2040 — майже 700 млн тонн, до 2050 року вага пластику, ймовірно, перевищить вагу всієї риби в океанах.

“Забруднення довкілля пластиком безпосередньо шкодить здоров’ю, призводить до втрати біорізноманіття, посилює зміну клімату та створює ризики великомасштабних шкідливих змін навколишнього середовища”, – йдеться у доповіді.

Відсутність міжнародних угод щодо боротьби із забрудненням пластиком може обернутися катастрофою.

Вчені вважають, що головна проблема – нестримне виробництво первинних пластмас, а виробництво та споживання первинного пластику досягло неприпустимого рівня.

Розвиток відновлюваних джерел енергії призводить до втрати прибутків у нафтогазовій промисловості і компанії намагаються частково їх перекрити завдяки  виробництву продуктів нафтохімії.

Пластик забруднює  довкілля на всіх етапах свого життєвого циклу. Фактично відразу ці речовини починають деградувати і розпадатися на мікрочастинки.

Окрім явного забруднення пластиковими предметами є ще й невидиме забруднення води, повітря та ґрунту мікропластиком. Звідти він потрапляє в живі організми. Наприклад, в філе однієї сардини міститься приблизно 30 мг мікропластику – це як рисове зерно.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button