Екологія

Танення криги обернеться для Світового океану глобальною катастрофою

До катастрофічного становища може погіршитися стан Світового океану за активного танення антарктичних льодів. Тала вода, потрапляючи в океан, не тільки піднімає його рівень, але і збільшує площу поверхні, по якій він розливається.

Так, вчені вивчили дані і прийшли до висновку, що ті води, які вже встигли потрапити в Світовий океан, на 25-30 миль збільшили його межі по всій окрузі. Фахівці зазначили, що подальше зростання рівня океанічних вод призведе до затоплення багатьох прибережних країн.

За останні десять років вчені вже встигли зафіксувати зникнення безлічі острів в Мікронезії, де під водою зникло більше восьми ділянок суші.

Крім того, підвищення рівня океанічних вод розганяє парниковий ефект, від чого танення льодів йде ще інтенсивніше внаслідок потрапляння у атмосферу вуглекислого газу.

Щоб уникнути глобальної катастрофи, вчені всього світу закликають боротися з таненням льодів. Зараз людині поки нічого не загрожує, але в майбутньому під водами Світового океану можуть виявитися не тільки острови, але й континенти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button