Земля

Захід США чекає аномальна посуха. Вперше в історії уряд готується до обмежень подачі води

Американське Бюро меліорації опублікувало дворічний прогноз гідрологічної ситуації в басейні річки Колорадо. Судячи з наявних даних, в цьому році вона отримає неймовірно малу кількість води від стоку з гір і опадів. Відповідні органи влади й інфраструктурні організації готуються до того, щоб вперше в історії Сполучених Штатів оголосити декларацію про дефіцит води на федеральному рівні.

На схилах Чорного каньйону, де розташована дамба Гувера, видно сліди рекордно високого рівня води, досягнутого в 1983 році. З тих річка Колорадо так багато опадів ніколи не бачила / © AP Photo, John Locher

Як повідомляє портал Phys.org з посиланням на Бюро меліорації США (USBR), рівень водосховищ, які постачають західні штати Америки й Мексики, впаде до історичного мінімуму в найближчі 24 місяці. Такий прогноз відомство оприлюднило днями, і, згідно з документом, відбудеться це через нестачу припливу води в річку Колорадо. Причин для такого стану відразу кілька.

По-перше, в результаті триваючого потепління клімату снігові шапки Скелястих гір з кожним роком все менше. По-друге, високі температури весняних і літніх місяців підсилюють випаровування води з поверхні озер Мід і Пауелл, а також у верхній течії річки Колорадо і її притоках. Нарешті, по-третє, висушений грунт поглинає більше води, тобто і природна витрата для зрошення буде вищою.

Вже до червня цього року рівень озера Мід – найбільшого водосховища США – впаде до позначки в 328 метрів. Це критичний рівень, коли федеральна влада змушена буде ввести декларацію про дефіцит води. В результаті на великих територіях штатів Арізона, Каліфорнія, Колорадо, Невада, Нью-Мексико, Юта і Вайомінг встановлять більш жорсткий режим витрачання цілющої вологи. При найгіршому результаті подій тільки Арізона втратить третину доступної штатові води.

Що важливо, падіння рівня води в озері Мід позначиться і на виробленні електрики гідроелектростанцією в дамбі Гувера. Вона забезпечує енергією сільські райони Арізони й Невади – в цілому кілька мільйонів осіб. І якщо відносно великі навколишні міста заздалегідь готуються до можливих перебоїв, встановлюючи інші типи генеруючих потужностей, то у дрібних населених пунктів вибору мало.

Річковий прогулянковий теплохід в озері Мід – найбільшому водосховищі США / © AP Photo, Jae C. Hong

Однак катастрофи вселенського масштабу, швидше за все, вдасться уникнути. До подібних труднощів в регіоні готувалися давно: ситуація назрівала понад 20 років поспіль. Проблему енергопостачання вже частково вирішили: на дамбі Гувера останнє десятиліття проходила масштабна модернізація турбін. Тепер вони можуть працювати навіть при критично низькому рівні води в озері Мід. Генерація, звичайно, буде мінімальною, але електростанція хоча б не зупиниться зовсім.

Щоб знизити ймовірність дефіциту, Невада, наприклад, вводить складні механізми рециркуляції використаної води. Причому так, що ці заходи економії не відображаються на загальному споживанні штату з басейну річки Колорадо. Подібна хитрість важлива з бюрократичної точки зору, інакше виходило б, що місцеві споживачі витрачають більше води, ніж насправді надходить до їхніх домівок і на їх поля з водосховища.

Інші штати теж старанно працювали й продовжують працювати над тим, щоб комфорт їх жителів в цьому посушливому регіоні не страждав. Заходи – найрізноманітніші, але всі вони зводяться до одного: альтернатив озера Мід зокрема і басейну річки Колорадо у них майже немає, так що потрібно економити. Хоча місцевий уряд нагадує, що лякатися прогнозів USBR рано, фінальні рішення, що стосуються наступного року, візьмуть тільки в серпні, коли фактичні спостереження зазвичай звіряються з раніше анонсованими даними. Якщо, звичайно, ще в червні водосховищі не пересохне.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button