Земля

Вчені: Їжакам подобається жити в місті

Німецькі вчені провели унікальне дослідження життя їжаків, які мешкають у селі і в місті і зробили висновок, що ті, які воліють мегаполіс, відчувають себе більш ніж комфортно. За весь час вони змогли пристосуватися до урбаністичного типу життя, мешкаючи в парках і садах. Коли ж настає ніч, тварини виходять на вулиці і шукають їжу, а іноді навіть статевого партнера.

Дослідники з університету Гамбурга закріпили на досліджуваних ними міських їжаках кілька термочутливих сенсорів, які повинні були розповісти, які методи їжаки використовують для виживання. Прилади дозволили вченим тримати під контролем процеси сплячки їжаки, а також відшукувати гнізда ссавців.

Крім цього, вчені контролювали пересування їжаків під час літнього сезону.

Результати показують, що даний вид сімейства ссавців виявився надзвичайно підготовленим до активного життя в місті. При цьому, міські, а й сільські їжаки, в певний період року впадали у сплячку і заціпеніння в обох різновидів тривало однакову кількість часу.

Відзначається також, що перші їжаки з’явилися на планеті понад 15 мільйонів років тому. Німецькі зоологи закликають мешканців сіл та міст оберігати тварин, які дуже часто потрапляють у неприємні ситуації через машини або садові інструменти. Їжаки воліють високу траву, адже саме там вони будують свої гнізда.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments