Земля

Йеллоустонський супервулкан може вибухнути руйнівним гідротермальним виверженням

Йеллоустоун — це гаряча точка для гідротермічної активності, і таке виверження може залишити кратер шириною в 2 кілометри і це гідротермальне виверження буде «надзвичайно згубним».


Геофізик Майкл Полланд, який займається вивченням Йєллоустон з геологічної служби США, наполягає на тому, що цей вид вибуху являє собою більш високий ризик, ніж будь-яке інше виверження. Гідротермальне виверження відбувається, коли підземний резервуар води нагрівається вулканом і сильно вибухає як гігантський гейзер.

Гідротермальні вибухи відбуваються регулярно в Йеллоустонському парку, залишаючи кратери в кілька метрів у поперечнику, але може статися набагато більша подія, попередив д-р Полланд.

Більшість гідротермальних вибухів дуже малі. Це не рідкість. Але в Йєллоустоні назріває справжня катастрофа. Це торкнеться кожного, хто буде знаходиться в районі півтора кілометрів від епіцентру. Геотермальний вибух буде супроводжуватися викидами каменів, гарячого бруду і окропу, отруйних газів. Парк щодня відвідують десятки тисяч людей і всі вони знаходяться в серйозній небезпеці, — говорить Майкл Полланд.

Кнопка «Наверх»