Земля

Глобальне потепління змушує білих ведмедів і нарвалів витрачати в 4 рази більше енергії

Вченим давно відомо, що білі ведмеді знаходяться під загрозою вимирання через глобальне потепління. Нове дослідження показало, що полярні ведмедики й нарвали використовують в чотири рази більше енергії, щоб вижити з-за великих втрат льоду в Арктиці. Це говорить про те, що тварини можуть зникнути набагато швидше.

Image by Gerhard G. from Pixabay

Білі ведмеді ідеально пристосовані до полярного життя, але зараз, коли їх місця проживання скорочуються, їх унікальні можливості адаптації стають менш придатними для Арктики без льоду. Ці ссавці фізіологічно влаштовані так, щоб використовувати якомога менше енергії. Білі ведмеді в основному «сидять і чекають» свою жертву у лунки в льоду, через яку дихають тюлені. Нарвали можуть пірнати дуже глибоко за здобиччю, при цьому не роблячи швидких рухів. Однак тепер цим тваринам доводиться набагато більше рухатися, щоб залишитися в живих, а значить витрачати більше енергії й споживати більше їжі, яку стало складніше добувати.

Морський лід, на якому полюють ведмеді, зменшувався на 13% кожне десятиліття з 1979 року. Дослідження показують, що хижаки тепер витрачають на пошук видобутку в середньому три дні, що досить довго. Принаймні, тваринам доводиться шукати інші джерела прожитку, які дають менше енергії.

«Білий ведмідь мав би споживати приблизно 1,5 північного оленя, 37 арктичних гольців (велика риба), 74 гусаки, 216 яєць, щоб отримати ту кількість енергії, яке йому дає сало одного дорослого тюленя»,пишуть дослідники у своїй роботі.

Що стосується нарвалів, то лід, який зараз почав рухатися по-новому і набагато швидше, не дозволяє їм швидко знаходити лунки для дихання. Оскільки ці істоти дуже повільні, а занурюються дуже глибоко, їм часто не вистачає дихання для пошуку нової лунки. Тоді вони задихаються. Кліматична криза також викликає зміна в міграції цих тварин і відкриває арктичні регіони для промислової діяльності, яка охоплює території нарвалів. Однак ці області стають доступні не тільки для людини, але і, наприклад, для косаток. Цей хижак уже приєднався до морської арктичної екосистеми і почав нападати на повільних нарвалів.

Глобальне потепління змушує білих ведмедів і нарвалів витрачати в 4 рази більше енергії

Скорочення чисельності білих ведмедів і нарвалів надасть руйнівний вплив і на інших ссавців і їх здобич. У підсумку цей регіон сильно зміниться. Найбільше, як вважають автори нової роботи, постраждають такі тварини, як білухи, песці й вівцебики.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button