Здоров'я

Чому немовлята смикаються уві сні

Мимовільні рухи під час сну управляються мозком зовсім інакше, ніж довільні і при неспанні. Особливо важливі ці посмикування під час сну для немовлят – так вони вчаться вправлятися зі своїм тілом і своїм мозком, показало нове дослідження Університету штату Айова, опубліковане в журналі Current Biology.

foto_cikavvosti_30.09.2014-02-06_resized

Поки всі експерименти були проведені на тваринах, а саме на дорослих і новонароджених щурах під наркозом. Учені вимірювали їх мозкову активність і фіксували випадки посмикування кінцівками у фазі швидкого сну. Після чого вони порівнювали отримані результати з даними про мозкову активність рухомих тварин при неспанні.

Читайте також: Чого людський мозок не знає сам про себе — відео

«Щоразу, коли ми рухаємося під час неспання, існує механізм в нашому мозку, який дозволяє усвідомлювати, що ми зробили той чи інший рух, – пояснює психолог Олександр Тіріак (Alexandre Tiriac), – але все працює по-іншому під час сну: рухи кінцівок генеруються як нібито самі по собі на відміну від стану неспання, коли вони управляються зверху. Відповідно різниця між двома типами рухів принципова, і ми вважаємо, що посмикування у сні в ранньому дитинстві необхідні для розвитку рухових центрів мозку для подальшого управління кінцівками».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button