Здоров'я

Емоційний стрес завдає такої ж шкоди здоров’ю, як і серцевий напад

Британські дослідники з Абердинського університету стверджують, що важкий емоційний стрес може завдати такої ж шкоди здоров’ю, як і серцевий напад.

За словами фахівців, багато людей страждають від так званого синдрому розбитого серця, або кардіоміопатії такоцубо. Цей стан зазвичай пов’язано з важкою втратою емоційної і виникає, коли стресові події викликають ослаблення серцевого м’яза. До тепер лікарі припускали, що цей стан носить тимчасовий характер і поступово зникає, але нове дослідження показало, що синдром розбитого серця послаблює серце в постійному режимі, викликає ефект, подібний серцевому нападу.

Протягом двох років експерти вивчали 37 пацієнтів з кардіоміопатією такоцубо. Вчені регулярно проводили ультразвукове дослідження та МРТ-сканування серця і виявили, що пошкодження серця були присутні ще довгий час після травмуючої події, яка вперше викликала цей стан. На думку фахівців, пацієнтам із синдромом розбитого серця слід призначати такі ж лікарські препарати, що і пацієнтам, які перенесли серцевий напад.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»