Головна / Здоров'я / Захворювання печінки стане головною причиною ранньої смерті до 2020 року

Захворювання печінки стане головною причиною ранньої смерті до 2020 року

Хвороба печінки випередить серцеві захворювання і стане найпоширенішою причиною ранньої смерті до 2020 року, прогнозують британські вчені з Університету Саутгемптона. Вживання алкоголю і ожиріння є основними причинами проблем з печінкою, через які багато людей помирають молодими.

У ході дослідження фахівці підрахували, скільки років трудового життя буде втрачено внаслідок хвороб печінки і серцевих недуг. Цей показник вказує на загальну кількість років, втрачених дорослими, які вмирають передчасно. Отримані результати показали, що захворювання печінки призведуть до щорічної втрати 80000 робітників років до 2020 року, в той час як через серцево-судинні захворювання буде втрачено близько 76000 робітників років, і це число буде продовжувати знижуватися.

Експерти відзначають, що багато смертельних випадків, пов’язані з хворобою печінки, відбуваються у молодих людей і людей середнього віку. Так, наприклад, третина пацієнтів, які постраждали від хвороби печінки, складають люди у віці до 40 років. Багато піддають здоров’я печінки небезпеки, вживаючи занадто багато алкоголю. Також негативно на здоров’ї цього органу впливає і наявність надмірної ваги.

«Шокуючі цифри показують, що ми стикаємося з епідемією хвороби печінки, – говорить доктор Джуді Рис. – Існує величезна економічна вигода від лікування захворювань печінки на ранній стадії, і ми повинні переконатися, що у лікарів первинної медико-санітарної допомоги є всі інструменти, необхідні для ранньої діагностики та профілактики».

Натхнення: healthvesti.com