Здоров'я

Експерти закликають не боятися холестерину

Холестерин не є настільки небезпечним для організму, як звикла вважати більшість. Відповідної думки дотримується доктор Уффе Равнсков з Швеції, спростовуючи ряд міфів про зазначене органічне поєднання.

Довгі роки вчені вважали, що підвищений рівень холестерину здатний провокувати розвиток у людини атеросклерозу. При цьому сучасні експерти закликають переглянути зазначену теорію. Равнсков і зовсім вважає останню добре продуманим ходом компаній, які ще з 1980-х років займаються просуванням і реалізацією статинів. Піддають сумніву і поділ холестерину на “хороший” і “поганий”.

Зокрема, шведський лікар за підсумками досліджень з вивченням історії хвороби близько 70 тисяч громадян прийшов до висновку, що немає прямого зв’язку між рівнем “поганого” холестерину і смертю від серцево-судинних недуг у літніх громадян.

При цьому Равнсков переконаний, що у статинів є значна кількість небезпечних побічних ефектів. Втім, не всі вчені погоджуються зі своїм шведським колегою, і суперечки з цього приводу тривають.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button