Здоров'я

Перерви на розминки допоможуть вберегти здоров’я дітей

Здоров'я дітей допомагають зберегти перерви на розминкуСидячі заняття, а також перегляд телевізора і відеоігри, які не перериваються короткими руховими перервами, наносять шкоду здоров’ю дитини, попереджають вчені з Канади. Для хлопчиків найбільший ризик для здоров’я несуть відеоігри, а для дівчаток – перегляд телепрограм.

Як повідомляється в прес-релізі Дитячого госпіталю при Дослідницькому Інституті Східного Онтаріо (Children’s Hospital of Eastern Ontario Research Institute), вчені використовували дані про здоров’я 500 дітей у віці від 8 до 11 років, що проживають у Квебеку. Використовуючи спеціальний прилад під назвою акселерометр для вимірювання прискорення, дослідники отримали дані про всі рухові активності дітей за тиждень. Основним завданням було розглянути ризики розвитку діабету другого типу і серцево-судинних захворювань у дітей, що мають випадки ожиріння в сім’ях.

У всіх учасників вимірювався об’єм талії, індекс маси тіла, рівень цукру та інсуліну, холестерину і тригліцеридів. Оцінку часу, проведеного біля комп’ютера або екрану ТВ, давали самі діти.

Автори відзначають, що для хлопчиків найбільший ризик для здоров’я несуть відеоігри, а для дівчаток – перегляд телепрограм.

“Те, що тривале перебування в сидячій позі шкідливо для дітей, відомо. Але ми вперше отримали докази, що просте вставання на місці пов’язане з кращими показниками здоров’я у віковій групі від 8 до 11 років”, – говорить доктор Тревіс Саундерс (Travis Saunders) з Університету Оттави.

Автори вважають, що важлива не стільки тривалість рухливих розминок, скільки їх частота.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button