Здоров'я

Запалення лімфовузлів на шиї: що робити

Нерідко дорослі і діти можуть виявити у себе на шиї опуклості неприродного характеру. Це запалення лімфатичних вузлів. Дуже важливо мати уявлення про те, чим це загрожує і як лікується.

Що таке лімфовузли?

Лімфатичні вузли виникають в місцях скупчення лімфосудин. В них міститься лімфа — особлива рідина, схожа на кров, але без червоних кров’яних тілець. В лімфі знаходяться лімфоцити — вони впливають на імунну реакцію нашого організму. Лімфовузли грають двояку роль: по-перше, вони перешкоджають потраплянню в організм людини інфекцій, а по-друге, можуть бути тим місцем, де виникають все нові клітини — лімфоцити.

Розташування лімфовузлів може бути різними: починаючи від шиї і закінчуючи паховою або пахвовою областю. Розмір також варіюється, але зазвичай лімфатичні вузли не досягають розмірів понад 1 см. Близько вух, на шиї під щелепою, на потилиці — кожен може знайти найбільш великі вузли. Якщо вони перекочуються і не викликають болю, це нормальний їх стан.

Лімфаденіт — це?

Шийним лімфаденітом фахівці називають саме відхилення від норми: коли запалені лімфовузли, вони можуть бути збільшеними і викликати біль при торканні або повертанні голови. Якщо в нормальному стані розмір лімфовузлів становить не більше 1 см, то будучи запаленими, вони можуть розростатися до 5 см і навіть більше. Біль — не завжди характерний показник лімфаденіту, іноді вона відчувається, іноді ні. При цьому самі лімфовузли можуть запалюватися, у зв’язку з чим відбувається почервоніння області шиї навколо них.

Причини і наслідки

Захворіти лімфаденітом може кожен, але особливу увагу профілактиці цього захворювання варто приділити тим, хто має недостатньо сильну імунну систему, має діагноз “хронічний алкоголізм”, схильний до алергій та захворювань щитовидної залози.

Більшість фахівців сходяться на думці про те, що запалення лімфовузлів є лише показником іншої хвороби, яка вразила організм. У їх числі як інфекції, так і пухлини. У будь-якому випадку правильно оцінити симптоми та розпізнати хворобу може тільки кваліфікований фахівець, до якого потрібно звернутися при появі запалення.

Симптом хвороби

Найбільш часто запалення лімфатичних вузлів виникає як симптом хвороб верхніх дихальних шляхів, тобто грип, риніт, гайморит тощо, а також як симптом отиту та інфекцій порожнини рота.

Крім того, такі хвороби, як СНІД, інфекційний мононуклеоз можуть викликати лімфаденіт. Всього існує близько ста хвороб, наслідком яких може стати запалення лімфовузлів. Тому робити висновок про діагноз у кожному конкретному випадку можна тільки після ретельного огляду та проведення діагностики.

Однак, не завжди запалення лімфовузлів автоматично означає наявність якого-небудь захворювання. Лімфаденіт може виникати при ослабленні імунітету внаслідок різних причин: стресу, нестачі вітамінів і т. п. В цьому випадку достатньо виключити причину, і організм зможе відновитися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button