Здоров'я

Чому варто відмовлятися від молочних продуктів

Звична думка про те, що натуральне молоко несе в собі величезну користь, на даний момент часто піддається спростуванню.

Сьогодні просування суперфудів, омеги-3 і відмови від глютену особливо активне. Також забороненим продуктом виявилося і молоко. Основна версія така, що організм дорослої людини не в змозі переварити молочний цукор, та й в принципі не потребує молока, бо як таке воно є харчуванням під час росту організму. Звичайно, крім цього, в молочних продуктах, які ми бачимо в супермаркеті, часто містяться шкідливі речовини, гормони і антибіотики, і це теж є вагомою причиною.

Тенденція відмовлятися від молочних продуктів прийшла до нас із Заходу. У деяких країнах до цього прийшли ще двадцять років тому. Таким чином, звичайне молоко часто замінюють соєвим, мигдальним і кокосовим, а замість сиру й масла вживають різні вегетаріанські варіанти.

Все почалося в 70-х роках минулого століття, коли від молока відмовилися прихильники знежиреної дієти. Тоді активно стали з’являтися знежирені молочні продукти, однак тепер ми знаємо, що знежирені продукти несуть ще більшу шкоду, ніж ті, які містять жир. Причини цього в тому, що жир замінюється зайвим цукром і хімічними добавками, а також корисні речовини, що містяться в молоці, не засвоюються при жирності продукту нижче одного відсотка.

Сьогодні з вживанням молока багато пов’язують такі симптоми, як запальні процеси на шкірі, здуття, нетравлення, синдром подразненого кишечника. Медичного обґрунтування дані здогадки не мають. Відомо, що непереносимістю лактози страждає всього лише п’ять відсотків людей.

Крім цього існує рух проти казеїну (молочного білка.) Причина в тому, що, подібно до глютену, казеїн здатний утворити в кишечнику людини згустки, і це ускладнює травний процес. В молоці присутній казеїн двох типів: А1 і А2. Перший з них впливає на організм негативно і присутній саме в коров’ячому молоці. Другий варіант казеїну міститься в козячому і овечому молоці і засвоюється легше.

Крім цього існує думка, що з вживанням молока пов’язано появу різних захворювань. Найчастіше мають на увазі остеопороз. Було проведено дослідження, в результаті якого з’ясувалося: в країнах, де люди вживають молоко в меншій кількості, розвиток остеопорозу не так поширений. Однак не варто забувати, яка кількість факторів впливає на людський організм.

Також заведено вважати, що вживання молока провокує появу зайвої ваги, але статистика, тим не менш, говорить про зворотне: менш ймовірно поява ожиріння у дітей та підлітків, які регулярно п’ють молоко.

Отже, однозначної відповіді на питання про користь чи шкоду молочних продуктів не існує на даний момент. Таким чином, якщо людина в силу своїх відчуттів, переконань, особистих висновків вирішила припинити вживання молока і молочних продуктів, це може принести їй користь. Однак варто знати, що у разі, якщо відмова від молочних продуктів відбулася, потрібно заповнювати корисні елементи іншими продуктами. Для цього підійде тофу, мигдаль, броколі, яйця, гриби, лосось.

Кнопка «Наверх»
Закрыть